11 Listopada 2012 [data utworzenia: 2012-12-04 ]

11  LISTOPADA  2012

94 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2012 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy
94 rocznicę odzyskania niepodległości.
Uczniowie w grupach wiekowych uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych na małej sali gimnastycznej.
 Najmłodsi, uczniowie klas I – III szkoły podstawowej,  obejrzeli program artystyczny przygotowany przez swoje koleżanki i kolegów z klasy III b. Młodzi artyści zarysowali tło historyczne i przypomnieli genezę tamtych wydarzeń. Pod opieką wychowawczyni p. Mirosławy Sicińskiej przygotowali i zaprezentowali najpopularniejsze pieśni patriotyczne.
 Pozostałe spotkania  miały inny charakter.
 Uczniowie klas IV – VI z zainteresowaniem obejrzeli historię walki o  niepodległość w formie prezentacji, którą pod kierunkiem p.Justyny Pałka przygotowali i przedstawili: Michał Gebel i Aleksandra Żuk – uczniowie klasy VI a. Spotkanie zakończyło się uroczystym wykonaniem  hymnu państwowego.
  Przygotowując się do obchodów 11 listopada uczniowie gimnazjum uczestniczyli w konkursie na najlepszą  prezentację multimedialną, zorganizowanym przez  p.Tomasza Kozaneckiego.
 Spotkanie gimnazjalistów rozpoczęło się rozstrzygnięciem  tego konkursu i wręczeniem nagród. Najlepszą prezentację w kategorii "11 listopada" przygotowała Roksana Nikodemska z kl. III a. W kategorii "Współczesny patriotyzm" najlepsza okazała się praca uczniów z kl. IIa: Karoliny Michaś,  Michała Struś, Mateusza Bojanowskiego.
 Nagrody dla uczniów (torby sportowe, piłki, latarki oraz kubki)  ufundowane zostały przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego oraz firmę AVIVA.
 Po wręczeniu nagród wszyscy uczniowie gimnazjum obejrzeli nagrodzone  prezentacje multimedialne.
Obie wzbudziły duże zainteresowanie. Pierwsza w ciekawy sposób przedstawiała historię walki Polaków z zaborcami  oraz radość z odzyskania niepodległości, druga skłaniała do refleksji na temat patriotyzmu w czasach pokoju.