Minister sportu i turystyki Pani Joanna Mucha w na [data utworzenia: 2013-03-09 ]

Minister sportu i turystyki Pani Joanna Mucha
w naszej szkole!

W poniedziałek 04 marca 2013 r. odbył się Łódzki Kongres Sportu Powszechnego.
 Minister sportu i turystyki Joanna Mucha  przyjechała do Łodzi, by kontynuować rozpoczęty w zeszłym roku dialog ze środowiskiem sportowym.
 Wymieniła czynniki, które mają wpływ na polepszenie jakości sportu w Polsce.
Są to:
Infrastruktura sportowa, wysokiej klasy specjaliści (instruktorzy, trenerzy)  oraz różnorodność dyscyplin sportowych (dająca zainteresowanym  osobom większą możliwość wyboru).
Biorąc pod uwagę te czynniki możemy śmiało stwierdzić, że nasza gmina jest wzorcowa, ponieważ wszystkie te kryteria są spełnione.
 Również nasz Zespół Szkół Sportowych może być przykładem dla innych szkół.
Po kongresie Pani Minister Joanna Mucha w towarzystwie posłanki Agnieszki Hanajczyk, marszałka województwa Witolda Stępnia, burmistrza Jacka Lipińskiego i byłego lekkoatlety Artura Partyki udała się do Aleksandrowa Łódzkiego, by zobaczyć nowoczesne bazy sportowe, które znajdują się  na terenie naszej gminy.
 Pani Minister odwiedziła również naszą szkołę. Zobaczyła kompleks obiektów sportowych, obserwowała zajęcia treningowe z lekkiej atletyki, rozmawiała z trenerami oraz uczniami.
W rozmowie z burmistrzem Jackiem Lipińskim i dyrektor Elżbietą Głowacką i uzyskała informacje na temat organizacji zajęć sportowych, wykorzystania bazy sportowej,  sukcesów sportowych osiąganych przez naszych zawodników oraz zainteresowania środowiska lokalnego aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Obiekty sportowe przy naszej szkole wzbudziły zainteresowanie i uznanie.
 Pani Minister była bardzo zadowolona z wizyty w Zespole Szkół Sportowych.
Życzyła wszystkim aktywnie trenującym osobom zadowolenia z osiąganych wyników
oraz sukcesów na stadionach ogólnopolskich i międzynarodowych.
 Ilona ZInser