Święto Edukacji Narodowej - 2013 [data utworzenia: 2013-10-19 ]
 Święto Edukacji Narodowej
 Obchody Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole w tym roku odbyły się w trzech grupach wiekowych.
 O godz. 8.30 na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I – III oraz oddziału przedszkolnego. Wszystkich gości, rodziców, nauczycieli i uczniów powitała Dyrektor Szkoły Elżbieta Głowacka. Bardzo serdecznie zgromadzeni powitali zaproszone delegacje z przedszkoli. Po przemówieniu Pani Dyrektor i Burmistrza Pana Jacka Lipińskiego nastąpiło ślubowanie klas I. Pierwszoklasiści dumnie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor  wielkim ołówkiem dotykała ramienia każdego pierwszaka tym samym powołując go do ,,braci uczniowskiej” Sportowej Szkoły Podstawowej. Oprócz uczniów do ślubowania przystąpili również ich rodzice. Każda z klas odebrała z rąk Pana Burmistrza, przygotowane wcześniej akty nadania.  Po tych uroczystych chwilach najmłodsi uczniowie wystąpili w programie artystycznym. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy i wesołych piosenek. Na zakończenie wszystkim wykonano pamiątkowe zdjęcie i pierwszaki wraz z wychowawczyniami  Panią Elżbietą Jurek i Mirosławą Sicińską udały się do swoich klas na słodki poczęstunek.
 Drugą grupę stanowili uczniowie i nauczyciele klas IV – VI szkoły podstawowej. Samorząd szkolny pod kierunkiem pani Agnieszki  Kowalczyk oraz pani Magdaleny Kalisty zaprezentował rys historyczny Komisji Edukacji Narodowej, podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składając kwiaty na ręce pani Dyrektor. Przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina nauczyciele i pracownicy administracji naszej szkoły otrzymali serdeczne życzenia od uczniów klas IV-VI.
 „Dzisiaj oficjalnie wkraczamy w progi nowej szkoły (…). Chcielibyśmy pokazać się tu z jak najlepszej strony, przedstawić swoje umiejętności, włączyć się w tworzenie historii naszej małej ojczyzny i dołożyć swoją cegiełkę…”.
 Tymi słowami powitali całą społeczność szkolną uczniowie klas pierwszych gimnazjum,
w tym dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, starszych kolegów i koleżanki. Pierwszoklasiści w programie artystycznym zaprezentowali swój talent poetycko – wokalny . Jednak najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi, która przypieczętowała przynależność uczniów klas pierwszych do naszej szkoły. Natomiast w swoim przemówieniu dyrektor szkoły p. Elżbieta Głowacka skierowała do gimnazjalistów miłe i ciepłe słowa, życząc im samych sukcesów  i radości w każdym dniu spędzonym w szkole. W tej grupie wiekowej, tradycyjnie już, pasowania na ucznia gimnazjum dokonał „złotym kolcem” pan Andrzej Grabarczyk.
 Po części oficjalnej na pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna niespodzianka – poczęstunek w klasach, przygotowany przez rodziców.
   W trakcie każdej  uroczystości pani Dyrektor Elżbieta Głowacka podziękowała również wszystkim pracownikom, nauczycielom oraz obsłudze i administracji, za codzienną pracę oraz zaangażowanie w wychowanie i rozwój uczniów. Jak co roku w tym dniu wręczone zostały Nagrody Dyrektora. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
  1. Stanisław Borzęcki
  2. Anna Drab
  3. Magdalena Grabarczyk
  4. Robert Joachimiak
  5. Ewa Jóźwiak
  6. Magdalena Kalista
  7. Iwona Kołodziej
  8. Marek Kubik
  9. Jolanta Listkiewicz
  10. Mirosława Sicińska
  11. Elżbieta Wypłosz
  12. Paweł Zdrajkowski
  13. Ilona Zinser
  W piątek 11 października tradycyjnie już nauczyciele wzięli udział w gminnych obchodach swojego święta, które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury. Dzień Nauczyciela był jak zawsze okazją do uhonorowania wyróżniających się pedagogów. Z rąk burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego nagrody odebrali również nauczyciele naszej szkoły: p. dyrektor Elżbieta Głowacka oraz nauczycielka wychowania fizycznego Alina Dudkowska.