Policjanci w szkole podstawowej [data utworzenia: 2013-10-31 ]

Policjanci w naszej szkole
 W dniu 25.10 przyszli do szkoły przedstawiciele z Komisariatu Policji, którego siedziba mieści się w  Aleksandrowie Łódzkim. Panowie Policjanci odwiedzili uczniów z Oddziału  Przedszkolnego i klas I Edukacji Wczesnoszkolnej.
 Tematem spotkań była "Bezpieczna droga do szkoły”. Panowie zadawali dzieciom wiele pytań na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, konieczności noszenia świateł odblaskowych oraz unikania kontaktów z nieznajomymi osobami.  Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna. Na środku sali została rozłożona makieta imitująca przejście dla pieszych. Uczniowie, pod czujnym okiem funkcjonariuszy, demonstrowali prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię.  Dzieci wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi  podstawowych zasad ruchu drogowego.