Na czerwono i wesoło czyli Mikołajki w szkole [data utworzenia: 2013-12-21 ]

Jedzie święty Mikołaj,
Białą brodą świeci,
worek z prezentami,
ma dla grzecznych dzieci.

Dzień 6 grudnia był inny od pozostałych dni lekcyjnych. Wszystkim uczniom, czas przedświąteczny na przerwach  umilały wesołe kolędy. Śpiewały je znane i lubiane zespoły muzyczne, jak również  polscy  i zagraniczni wykonawcy.  Uczniowie tańczyli i bawili się wesoło. W klasach i na przerwach nie było widać niebieskich mundurków szkolnych  lecz czerwone sukienki, koszulki i czapeczki. Niektórzy uczniowie w tym dniu mieli dodatkowy powód do radości. Mikołajki to dzień imienin każdego szkolnego Mikołaja.  Dlatego dzieci częstowały się  cukierkami i obdarowywały drobnymi upominkami.  Atmosfera tego dnia sprawiła, że każdy z nas jeszcze mocniej poczuł ducha zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 Katarzyna Hyża