Poznajemy pracę naszych rodziców - wycieczka [data utworzenia: 2014-01-27 ]
 „Poznajemy pracę naszych rodziców”
W ramach cyklu „Poznajemy pracę naszych rodziców”  klasa  IIb  wzięła udział w trzech, ciekawych wycieczkach zorganizowanych przy współpracy z rodzicami.
8 października 2013r. - odwiedziliśmy Urząd Pocztowy mieszczący się przy ulicy Wojska Polskiego w Aleksandrowie Łódzkim.  Tu zwiedziliśmy pomieszczenia poczty. Samodzielnie stemplowaliśmy listy. Przeprowadziliśmy  wywiad z panem listonoszem. Przekonaliśmy  się, jak  ciężka jest torba do przenoszenia listów i przesyłek. Dowiedzieliśmy się, że w paczce pocztowej można przesłać nawet ptaki i pszczoły ! Do swojego miejsca pracy  zaprosiła nas mama Mateusza – pani Małgorzata Zarzycka.
30 października 2013r. – wybraliśmy się do apteki Valeriana. Mama naszego kolegi – Olka, pani Anna Korc opowiedziała nam o pracy w aptece.  Zaprezentowała stare  wagi i moździerze. Zwiedzaliśmy magazyn, w którym przechowywane są leki.  Dowiedzieliśmy się, co należy robić ze starymi, przeterminowanymi lekami.  Każdy nas mógł na chwilkę stanąć za ladą i poczuć się jak prawdziwy farmaceuta. Na koniec otrzymaliśmy śliczne upominki.
10 stycznia  2014r. –  ogromnym, fioletowym autokarem pojechaliśmy do Łodzi. Mama Alana – pani Urszula Nowakowska pokazała nam swoje miejsce pracy – MHotel.  Tu zostaliśmy podzieleni na małe, sześcioosobowe  grupy. Sprawdziliśmy, na czym polega praca  recepcjonistki. Razem z panią kucharką lepiliśmy  pierogi. Z  kucharzem pyszne, brązowe naleśniki !!!! Wzięliśmy udział w konkursie
Zgadnij, co jest w Twoim soku? który,  po kilku dogrywkach, wygrali – Olek  i Olivier. Każdy z nas miał okazję otwierać pokoje i włączać światło specjalną, magiczną kartą.  Na pamiątkę dostaliśmy kolorowe i słodkie prezenty.
 Bardzo dziękujemy  pani Katarzynie Szewczyk za pomoc w organizacji  wycieczki do MHotelu.
 Uczniowie klasy IIb z  wychowawczynią