Poznajemy prac naszych rodzicw - wycieczka [data utworzenia: 2014-01-27 ]
 „Poznajemy prac naszych rodzicw”
W ramach cyklu „Poznajemy prac naszych rodzicw”  klasa  IIb  wzia udzia w trzech, ciekawych wycieczkach zorganizowanych przy wsppracy z rodzicami.
8 padziernika 2013r. - odwiedzilimy Urzd Pocztowy mieszczcy si przy ulicy Wojska Polskiego w Aleksandrowie dzkim.  Tu zwiedzilimy pomieszczenia poczty. Samodzielnie stemplowalimy listy. Przeprowadzilimy  wywiad z panem listonoszem. Przekonalimy  si, jak  cika jest torba do przenoszenia listw i przesyek. Dowiedzielimy si, e w paczce pocztowej mona przesa nawet ptaki i pszczoy ! Do swojego miejsca pracy  zaprosia nas mama Mateusza – pani Magorzata Zarzycka.
30 padziernika 2013r. – wybralimy si do apteki Valeriana. Mama naszego kolegi – Olka, pani Anna Korc opowiedziaa nam o pracy w aptece.  Zaprezentowaa stare  wagi i modzierze. Zwiedzalimy magazyn, w ktrym przechowywane s leki.  Dowiedzielimy si, co naley robi ze starymi, przeterminowanymi lekami.  Kady nas mg na chwilk stan za lad i poczu si jak prawdziwy farmaceuta. Na koniec otrzymalimy liczne upominki.
10 stycznia  2014r. –  ogromnym, fioletowym autokarem pojechalimy do odzi. Mama Alana – pani Urszula Nowakowska pokazaa nam swoje miejsce pracy – MHotel.  Tu zostalimy podzieleni na mae, szecioosobowe  grupy. Sprawdzilimy, na czym polega praca  recepcjonistki. Razem z pani kuchark lepilimy  pierogi. Z  kucharzem pyszne, brzowe naleniki !!!! Wzilimy udzia w konkursie
Zgadnij, co jest w Twoim soku? ktry,  po kilku dogrywkach, wygrali – Olek  i Olivier. Kady z nas mia okazj otwiera pokoje i wcza wiato specjaln, magiczn kart.  Na pamitk dostalimy kolorowe i sodkie prezenty.
 Bardzo dzikujemy  pani Katarzynie Szewczyk za pomoc w organizacji  wycieczki do MHotelu.
 Uczniowie klasy IIb z  wychowawczyni