Bookcrossing, czyli uwalniamy książki [data utworzenia: 2014-02-19 ]
 Bookcrossing, czyli uwalniamy książki
Szanowni Państwo organizujemy w naszej szkole akcję uwalniania książek.
 Jest to coraz bardziej popularna idea puszczania książek w niekontrolowany obieg (tzw. bookcrossing ). W różnych miejscach na świecie, takich jak biblioteki, hotele czy kawiarnie, można spotkać półki z książkami z bookcrossingu. Zostawiają je tam stali bywalcy oraz podróżujący, którzy chcą odchudzić swe bagaże. Są tam książki zarówno już przeczytane i niepotrzebne ich właścicielom, jak i te wartościowe, przekazywane ku inspiracji i nauce.
 W porozumieniu z dyrekcją szkoły w najbliższym czasie na parterze w budynku B, stanie półka z takimi właśnie książkami. Obowiązywać będzie zasada, „1 za 1”, czyli że można brać z półki książki pod warunkiem równoczesnego zostawienia tam takiej samej liczby książek.
 Korzystać z tej półki będą mogli zarówno uczniowie jak i Państwo.
 Aby rozpocząć akcję należy zapełnić półkę książkami, dlatego jeżeli zalegają u Państwa książki, których już nie potrzebujecie to bardzo proszę przynieść je do szkoły.
 Justyna Pałka