Młoda konkurencja w redakcji „40 i Cztery [data utworzenia: 2014-05-13 ]
 Młoda konkurencja w redakcji „40 i Cztery”
W kwietniu 2014 r. uczestnicy koła polonistycznego z klasy Vc pod opieką pani Grażyny Kwiatkowskiej odwiedzili redakcję lokalnego dwutygodnika „40 i Cztery”  i „Telewizji Aleksandrów”. Celem naszej wizyty było poznanie pracy dziennikarzy i osób tworzących program telewizyjny.
 Interesowało nas to, jak powstaje lokalna gazeta i telewizja.
 Dowiedzieliśmy się, że aby powstał kolejny numer gazety, trzeba najpierw zrobić zgrupowanie reporterskie (zbieranie pomysłów), później  skład gazety, dodać zdjęcia, zrobić korektę. Następnie gazetę trzeba wydrukować i zająć się kolportażem. Reporterzy zdradzili nam, że najtrudniejsze jest znajdowanie ciekawych tematów do gazety czy do programu telewizyjnego.
 Pani Agata Kowalska - naczelnik  Wydziału Informacji i Mediów w Urzędzie Miasta, która prowadziła z nami to spotkanie, stwierdziła, że czasem wystarczy przejść się po ulicy i pomysły gotowe! Wiele osób z różnych instytucji zaprasza przedstawicieli redakcji na ważniejsze spotkania i uroczystości, by   relacje z tych spotkań były umieszczane w gazecie czy w telewizji. Pani Kowalska zdradziła nam również, że najważniejszą cechą dobrego dziennikarza według niej jest komunikatywność.
 Mówienie mówieniem, ale nie ma jak to praktyka. Pani naczelnik stwierdziła, że może sami wczujemy się w rolę reporterów i redaktorów i stworzymy materiał z tej wizyty. Wzięliśmy się więc pod jej kierunkiem do roboty. Pomagali nam inni pracownicy tego wydziału: pan Michał Kiński i pan Damian Pakuła. Napisaliśmy wspólnie tekst, nakręciliśmy kilka krótkich wywiadów. Następnie wkroczył do akcji pan Damian, który zrobił z tego filmik i umieścił go na stronie internetowej. Natomiast pan Michał umieścił nasze zdjęcie na pierwszej stronie gazety „40 i Cztery” i podarował każdemu z nas na pamiątkę tej wizyty.
 Dziękujemy pracownikom redakcji za interesujące zajęcia. To było bardzo dobre spotkanie!
 Maciej Skora
                            ucz. kl. V c