Klub Czterech Żywiołów [data utworzenia: 2014-05-31 ]

Istotą Klubu Czterech Żywiołów to wdrażanie uczniów do ekologicznego stylu zycia, rozbudzenie świadomości i odpowiedzialności za własne decyzje związane z ekologią, rozbudzenie chęci poznawania świata. Klub Czterech Żywiołów to projekt przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era i PGE Polską Grupę Energetyczną.

Od marca 2014 roku taki klub funkcjonuje w klasie IIb. Każdy z uczniów otrzymał imienną legitymację, w której kolekcjonuje punkty a następnie odznaki  będące nagrodą za wykonane zadanie. A są to bardzo ciekawe zadania i doświadczenia. Projektowanie gier planszowych, prezentacja wykonania opatrunku dłoni, wykonanie plakatu o zbożach hodowanych w Polsce, wskazywanie na mapie świata najcieplejszych miejsc, wykonanie modelu wulkanu (z jadalnego, pysznego ciasta!) i wiele, wiele innych.
 Nieocenioną rolę w tym procesie odgrywają rodzice uczniów, którzy ich bardzo wspierają.
 Katarzyna Tylka