Klub Czterech ywiow [data utworzenia: 2014-05-31 ]

Istot Klubu Czterech ywiow to wdraanie uczniw do ekologicznego stylu zycia, rozbudzenie wiadomoci i odpowiedzialnoci za wasne decyzje zwizane z ekologi, rozbudzenie chci poznawania wiata. Klub Czterech ywiow to projekt przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era i PGE Polsk Grup Energetyczn.

Od marca 2014 roku taki klub funkcjonuje w klasie IIb. Kady z uczniw otrzyma imienn legitymacj, w ktrej kolekcjonuje punkty a nastpnie odznaki  bdce nagrod za wykonane zadanie. A s to bardzo ciekawe zadania i dowiadczenia. Projektowanie gier planszowych, prezentacja wykonania opatrunku doni, wykonanie plakatu o zboach hodowanych w Polsce, wskazywanie na mapie wiata najcieplejszych miejsc, wykonanie modelu wulkanu (z jadalnego, pysznego ciasta!) i wiele, wiele innych.
 Nieocenion rol w tym procesie odgrywaj rodzice uczniw, ktrzy ich bardzo wspieraj.
 Katarzyna Tylka