Konkurs: Z dysleksją w krainie Art rozstrzygnięty [data utworzenia: 2014-10-28 ]
  Konkurs: Z dysleksją w krainie Art rozstrzygnięty
W tym roku obchodziliśmy  już XII Europejski Tydzień  Świadomości Dysleksji. Organizatorem konkursów pod tym hasłem była Poradnia Psychologiczno  - Pedagogiczna w Aleksandrowie  Łódzkim. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego p. Jacek Lipiński.
Najmłodsi uczestnicy konkursu mieli za zadanie narysować Bratka, przyjaciela dziecka, uczniowie z klas IV- VI wykonali mapy mentalne z regułami ortograficznymi.
 Gimnazjaliści natomiast  spróbowali swoich sił pisząc opowiadania  : Przygoda Ortografika.
 Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w siedzibie poradni w dniu 24.10.2014. Uczniowie z naszej szkoły zajęli wysokie lokaty we wszystkich kategoriach.
  Ponadto   nagrodzeni uczniowie,  podczas uroczystości mieli za zadanie wspólnie napisać historię  z uwzględnieniem słów z trudnością ortograficzną. Zabawy przy tym zadaniu było  co nie miara….
 Do konkursów uczniów przygotowały panie Katarzyna Ratajczyk oraz Renata Mrozińska
 Zwycięzcom gratulujemy !