11 Listopada w Miejskim Gimnazjum Sportowym [data utworzenia: 2014-11-15 ]
  Obchody Święta Odzyskania Niepodległości
w Miejskim Gimnazjum Sportowym

Dzień 7 listopada był w Miejskim Gimnazjum Sportowym dniem obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.
 Uczniowie klas II gimnazjum, pod opieką p. Katarzyny Borkowskiej i p. Magdaleny Wojciechowskiej, przygotowali montaż słowno- muzyczny, który ukazywał trudną drogę narodu polskiego do odzyskania upragnionej wolności. Występ łączył tradycyjną recytację patriotycznej poezji z nowoczesną formą prezentacji multimedialnej, która przedstawiała  historyczne postaci i wydarzenia  z minionych lat niewoli.
 „Nadszedł nowy wiek, zmienia się świat, Europa i Polska. Nam młodym dano szansę żyć w nowych, lepszych czasach. Czujemy na sobie odpowiedzialność za losy kraju i świata, za losy nasze i naszych bliskich. Wiemy, że będziemy żyć tak, jak każde pokolenie, że będziemy kowalami losu własnego i losu tych, co przyjdą po nas.”
 Tą refleksją młodzież gimnazjalna zakończyła część artystyczną.