11 Listopada w Miejskim Gimnazjum Sportowym [data utworzenia: 2014-11-15 ]
  Obchody wita Odzyskania Niepodlegoci
w Miejskim Gimnazjum Sportowym

Dzie 7 listopada by w Miejskim Gimnazjum Sportowym dniem obchodw wita Odzyskania Niepodlegoci.
 Uczniowie klas II gimnazjum, pod opiek p. Katarzyny Borkowskiej i p. Magdaleny Wojciechowskiej, przygotowali monta sowno- muzyczny, ktry ukazywa trudn drog narodu polskiego do odzyskania upragnionej wolnoci. Wystp czy tradycyjn recytacj patriotycznej poezji z nowoczesn form prezentacji multimedialnej, ktra przedstawiaa  historyczne postaci i wydarzenia  z minionych lat niewoli.
 „Nadszed nowy wiek, zmienia si wiat, Europa i Polska. Nam modym dano szans y w nowych, lepszych czasach. Czujemy na sobie odpowiedzialno za losy kraju i wiata, za losy nasze i naszych bliskich. Wiemy, e bdziemy y tak, jak kade pokolenie, e bdziemy kowalami losu wasnego i losu tych, co przyjd po nas.”
 T refleksj modzie gimnazjalna zakoczya cz artystyczn.