Gry planszowe w klasie VIc [data utworzenia: 2014-12-10 ]
     Gry planszowe w klasie VIc
   Na jednej z listopadowych godzin wychowawczych nasza wychowawczyni - pani Ewa Jóźwiak zaciekawiła nas swoim pomysłem zaprojektowania kilku gier planszowych. Postanowiliśmy ten pomysł wcielić w życie. Tym bardziej, że gra planszowa to świetna alternatywa dla komputera czy telewizora. Zaczęliśmy od podzielenia klasy na grupy, których ostatecznie powstało pięć. Na następnych lekcjach wymienialiśmy się swoimi pomysłami, dyskutowaliśmy nad nazwą, przynosiliśmy potrzebne materiały i wykonywaliśmy gry. Nasza wychowawczyni była bardzo zadowolona z tego, że zintegrowaliśmy się jako klasa. Było przy tym sporo dobrej zabawy, co można zobaczyć na poniżej umieszczonych zdjęciach.

Owocem naszej pracy jest pięć gier planszowych:

• „W kosmosie”,
  • „Pory roku”,
  • „Ziemia i piekło”,
  • „Park podróżników”,
  • „I Ty możesz zostać sportowcem”.

Bardzo dziękujemy naszej wychowawczyni pani Ewie Jóźwiak za ten pomysł. Przekonaliśmy się, że wcale nie jest tak trudno stworzyć własną grę planszową. Zobaczyliśmy również, że można naprawdę miło spędzać czas, grając w gry planszowe z przyjaciółmi.

Maciej Sikora, ucz. kl. VI c