Mikoaj i koldowanie w szkole [data utworzenia: 2006-12-23 ]

Mikoaj i koldowanie w szkole
w ostatnim dniu przed
witami
Boego Narodzenia

wity Mikoaj i w tym roku w pitek 22 grudnia zawita do naszej szkoy. Spotka si, w poszczeglnych grupach wiekowych, z wszystkimi uczniami
i nauczycielami. Przedstawiciele klas wraz z wychowawc, po odpiewaniu fragmentu koldy, odbierali worek z paczkami. Tegoroczny Mikoaj by bardzo yczliwy i dowcipny.
Do tradycji szkolnej weszo take wsplne koldowanie na przerwach midzy lekcjami w ostatnim dniu przed witami. Inicjatorem akcji „Hej kolda!” jest Samorzd Uczniowski szkoy podstawowej. Wszyscy uczniowie gromadz si na holu i wsplnie piewaj koldy
i pastoraki. Teksty wykonywanych utworw s spisane na duych arkuszach papieru i umieszczone na stojaku do map. Opiekunki Samorzdu:
p. Agnieszka Kowalczyk i p. Justyna Paka dbaj o to, aby co roku nauczy nowej koldy lub pastoraki. Zgromadzeni uczniowie ju po kilku minutach tworz fantastyczny chr. Tu nie liczy si rywalizacja, ale ch jednoczenia si i wsplne dziaanie jako grupa. piewaj wszyscy - od  pierwszakw po gimnazjalistw oraz nauczycieli. Jedna z pastoraek „Pastuszkowie, bracia mili” zostaa  zadedykowana Dyrekcji szkoy.
Samorzd Uczniowski szkoy podstawowej podsumowa dwa witeczne konkursy: list do witego Mikoaja i ekologiczne opakowanie prezentu.
 Nagrodzeni uczniowie:
w kategorii list:
I miejsce - Bartek Dbek kl. IV a
II miejsce – Sebastian Maliski kl. VI b
w kategorii opakowanie prezentu:
I miejsce – Aleksandra Jena kl. IV a
II miejsce - Anna Kowalczyk kl. IV a
III miejsce - Aleksandra Mastalerz kl. V a
IV miejsce - Aleksandra Kalina kl. VI b
 Ostatnie godziny w szkole w tym dniu uczniowie spdzili wraz z wychowawcami na wigilijnych spotkaniach klasowych, dzielc si opatkiem, skadajc sobie yczenia, piewajc koldy i spoywajc przygotowane wczeniej potrawy.