I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKO�A PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Mikołaj i kolędowanie w szkole [data utworzenia: 2006-12-23 ]
 
 Mikołaj i kolędowanie w szkole
w ostatnim dniu przed
Świętami
Bożego Narodzenia


   Święty Mikołaj i w tym roku w piątek 22 grudnia zawitał do naszej szkoły. Spotkał się, w poszczególnych grupach wiekowych, z wszystkimi uczniami
i nauczycielami. Przedstawiciele klas wraz z wychowawcą, po odśpiewaniu fragmentu kolędy, odbierali worek z paczkami. Tegoroczny Mikołaj był bardzo życzliwy i dowcipny.
Do tradycji szkolnej weszło także wspólne kolędowanie na przerwach między lekcjami w ostatnim dniu przed świętami. Inicjatorem akcji „Hej kolęda!” jest Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie gromadzą się na holu i wspólnie śpiewają kolędy
i pastorałki. Teksty wykonywanych utworów są spisane na dużych arkuszach papieru i umieszczone na stojaku do map. Opiekunki Samorządu:
p. Agnieszka Kowalczyk i p. Justyna Pałka dbają o to, aby co roku nauczyć nowej kolędy lub pastorałki. Zgromadzeni uczniowie już po kilku minutach tworzą fantastyczny chór. Tu nie liczy się rywalizacja, ale chęć jednoczenia się i wspólne działanie jako grupa. Śpiewają wszyscy - od  pierwszaków po gimnazjalistów oraz nauczycieli. Jedna z pastorałek „Pastuszkowie, bracia mili” została  zadedykowana Dyrekcji szkoły.
Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej podsumował dwa świąteczne konkursy: list do Świętego Mikołaja i ekologiczne opakowanie prezentu.
 Nagrodzeni uczniowie:
w kategorii list:
I miejsce - Bartek Dąbek kl. IV a
II miejsce – Sebastian Maśliński kl. VI b
w kategorii opakowanie prezentu:
I miejsce – Aleksandra Jena kl. IV a                                                  
II miejsce - Anna Kowalczyk kl. IV a
III miejsce - Aleksandra Mastalerz kl. V a                   
IV miejsce - Aleksandra Kalina kl. VI b
 Ostatnie godziny w szkole w tym dniu uczniowie spędzili wraz z wychowawcami na wigilijnych spotkaniach klasowych, dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia, śpiewając kolędy i spożywając przygotowane wcześniej potrawy.
[ Strona Główna ]

G A L E R I A   Z D J Ę Ć | kliknij na zdjęciu aby powiekszyć
 ( 800 x 541 )
 ( 800 x 521 )
 ( 800 x 525 )
 ( 800 x 523 )
 
 ( 800 x 527 )
 ( 800 x 520 )
 ( 800 x 523 )
 


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA