XIV Oglnopolski Tydzie Czytania Dzieciom [data utworzenia: 2015-06-17 ]

XIV Oglnopolski Tydzie Czytania Dzieciom

30 maja – 6 czerwca 2015 r.

Tygodnie Czytania Dzieciom to najwiksze doroczne wito w ramach trwajcej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii spoecznej „Caa Polska czyta dzieciom”. Czytelnictwo wrd dzieci promujemy oczywicie cay rok, ale teraz obchodzimy taki tydzie, o ktrym mwimy szczeglnie duo i gono.
 W tym roku impreza nosi tytu "Caa Polska czyta w bibliotekach”.
Z tej okazji zaplanowano w naszej szkolnej bibliotece cykl spotka. I tak w dniu 2 czerwca 2015 r. gocilimy w bibliotece oddzielnie trzy grupy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Aleksandrowie dzkim:
  • grup III 5-latkw z p. Dorot Koodziejsk
  • grup V 6-latkw z p. Katarzyn Wyposz
  • grup IV 4,5 - latkw z p. Katarzyn Kowalsk
 Pani bibliotekarka Grayna Kwiatkowska przeczytaa w kadej grupie dwie ksieczki: „Jak dobrze by abk” i „Przyjcie”. Dzieci uwanie suchay, bo potrafiy odpowiedzie na kade pytanie zadane przez pani czytajc ksiki.
 W dniu 3 czerwca 2015 r. odbyo si uroczyste przyjcie do biblioteki uczniw klas pierwszych szkoy podstawowej. Kada klasa pierwszakw: Ia, Ib, Ic przybya do biblioteki pod opiek swoich wychowawczy na oddzielnych godzinach lekcyjnych. Pani bibliotekarka zapoznaa uczniw z bibliotek, przedstawia regulamin wypoyczania ksiek i przeczytaa gono ksik pt. „Lubi mycie”. Klasa I b miaa podczas wizyty w bibliotece spotkanie z pani dyrektor Elbiet Gowack i tu dzieciom ksik „Lubi mycie” czytaa wanie pani dyrektor. Kade dziecko wypoyczyo swoj pierwsz ksik z biblioteki szkolnej, a biblioteka pozyskaa 75 nowych czytelnikw.
 Troch wczeniej ni zacz si IV Oglnopolski Tydzie Czytania Dzieciom  pani Grayna Kwiatkowska w klasie VI c przeczytaa ksik E. Schmitta pt. „Oskar i pani Ra”, oczywicie w ramach akcji „Caa Polska czyta dzieciom”. Ten utwr wywar na szstoklasistach wyjtkowe wraenie. Wielu uczniw zapowiedziao, e obejrzy jeszcze ekranizacj tego utworu.
  Ostatnio zakupiono do biblioteki cae cykle popularnych ksiek wrd dzieci i modziey: „Magiczne drzewo”, „Dziennik Cwaniaczka”, „Mikoajek”. Dzieci ustawiaj si w kolejce po te ksiki. I oby tak byo!

ycz, by chwile czytania sprawiay duo przyjemnoci, ale nie tylko podczas takich akcji, lecz przez cay czas.

Grayna Kwiatkowska

[x] Zamknij