SPORTOWE PÓŁKOLONIE 2015 r. [data utworzenia: 2015-08-24 ]

SPORTOWE PÓŁKOLONIE 2015 r.

Tegoroczne półkolonie były zorganizowane w Zespole Szkół Sportowych im. Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim przy ulicy Bankowej 7/11 w terminie od 29 czerwca do 10 lipca 2015 roku. W ciągu dwóch tygodni 170 dzieci z miasta i gminy skorzystało z propozycji aktywnego wypoczynku w godzinach od 900 do 1400
 Uczestnicy mieli zapewnione drugie śniadanie w postaci słodkiej bułki i herbatę oraz dwudaniowy obiad z deserem. Bułki zostały zasponsorowane przez zaprzyjaźnione  aleksandrowskie piekarnie i cukiernie:
Państwa Renatę i Piotra Panek – właścicieli Cukierni Pychotka,
Państwa Teresę i Bogusława Stefańczyk – właścicieli Piekarni Stefańczyk,
Państwa Mariolę i Piotra Szewczyk – właścicieli Piekarni Chyła,
Państwa Lidię i Radosława Krakowiak – właścicieli Cukierni Krakowiak.
 Bogata oferta zajęć była bardzo atrakcyjna dla dzieci.
Miały one możliwość udziału:
  • w wycieczce do Lasu Łagiewnickiego, w którym uczestniczyły w grze terenowej;
    w warsztatach na których wykonywały świece i stroiki z wykorzystaniem materiału leśnego,
  • w wycieczce do kina Cinema - City w Łodzi,
  • w wycieczce do Fabryki Karmelu, w której każdy wykonał lizaka,
 Dużo radości i zadowolenia przyniosły dzieciom zabawy w sali zabaw Alexland oraz możliwość skorzystania z Pływalni Miejskiej Olimpijczyk. Ponadto dla uczestników półkolonii zostały zorganizowane warsztaty taneczne. Dzieci brały udział w spotkaniach z policjantem i ze strażakiem. Wszyscy bardzo chętnie podnosili swoją sprawność fizyczną podczas zaproponowanych zajęć z zakresu gier zespołowych i lekkiej atletyki. Dzieci rozwijały również uzdolnienia plastyczne i muzyczne.
 Mamy nadzieję, że tegoroczne Sportowe Półkolonie 2015 spełniły oczekiwania dzieci i ich rodziców.
 Serdecznie dziękujemy w/w sponsorom za udzieloną pomoc.