Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 [data utworzenia: 2015-09-10 ]
 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września o godzinie 9.00 na hali sportowej Zespołu Szkół Sportowych zebrała się cała społeczność szkolna. Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wysłuchaniem hymnu państwowego.  Dyrektor  szkoły – Elżbieta Głowacka powitała zaproszonych gości, rodziców i uczniów, a szczególnie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum.  Po części oficjalnej program artystyczny zaprezentowali gimnazjaliści, przypominając, że 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej. Uczniowie z młodszych  klas wierszami pożegnali  wakacje i powitali nowy rok szkolny.

W drugiej części dyrektor szkoły Elżbieta Głowacka zaprosiła uczniów klas I – III oraz rodziców na uroczyste otwarcie placu zabaw, którego powstanie było możliwe dzięki funduszom z Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego.  Oficjalnego otwarcia - poprzez przecięcie wstęgi dokonali: Agnieszka Hanajczyk-poseł na sejm RP, Jacek Lipiński–burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Iwona Dąbek-sekretarz gminy, Małgorzata Grabarczyk–przewodnicząca Rady Rodziców,  Elżbieta Głowacka -  dyrektor szkoły oraz  Maja Gołdyn i Janek Gołdyn–uczniowie klasy II b.