Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w szkole podstaw [data utworzenia: 2015-09-27 ]

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
w Sportowej Szkole Podstawowej

25 września obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz  uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.
W naszej szkole, z okazji tego święta, odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny  „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.
 O tytuł mistrza tabliczki mnożenia walczyło 18 uczniów z klas IV-VI. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i grupowej. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, jednak komisja w składzie:
p. Krystyna Kurek, p. Renata Rzepecka oraz p. Ewa Jóźwiak mogła wyłonić tylko jednego mistrza w każdej kategorii wiekowej.

Mistrzami Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2015/2016 zostali:
Wiktoria Sobczak – klasa IV b
Arkadiusz Grabarczyk – klasa  V a
Bartosz Samulski  - klasa VI a

Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczała pani dyrektor Elżbieta Głowacka wraz ze wszystkimi członkami komisji. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz skromne upominki.
 Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.