Konkurs Pięknego Czytania [data utworzenia: 2015-10-20 ]
   KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
W związku z obchodami międzynarodowego święta „Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych” biblioteka szkolna organizuje wiele konkursów i imprez. Ostatnio odbył się w bibliotece Konkurs Pięknego Czytania utworu Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”. Przedstawiciele klas IV – VI SP czytali utwór 5.10.2015 r., natomiast gimnazjaliści 8.10.2015 r.
 Konkurs dla szkoły podstawowej otworzyła pani dyrektor Elżbieta Głowacka, życząc uczestnikom odwagi w interpretacji czytanego tekstu. Wspomniała, że do książki „Oskar i pani Róża” sama ma wielki sentyment.
 W skład komisji wchodziły panie: Agnieszka Kowalczyk, Monika Wodzińska i Grażyna Kwiatkowska.
 Wyniki konkursu dla klas IV – VI SP:
I miejsce: Jan Patyk kl. IV a
II miejsce: Wiktoria Sobczak kl. IV b
III miejsce ex aequo: Anita Grochowska kl. VI a i Oliwia Skonieczka kl. VI b
Wyróżnienie: Aleksandra Pietrzak kl. V b
Konkurs dla gimnazjum otworzyła pani wicedyrektor Renata Rzepecka. Podziękowała gimnazjalistom za ich obecność i udział w tym konkursie i życzyła płynnego i bezbłędnego czytania.
W skład komisji wchodziły panie: Marzena Samulska, Elżbieta Romanowicz i Grażyna Kwiatkowska.
 Wyniki konkursu dla klas I – III GIM.:
 I miejsce: Michał Gebel kl. III a
II miejsce: Maciej Sikora  kl. I a
III miejsce ex aequo: Ernest Specjan kl. III b i Adam Pawluczyk kl. I a
Wyróżnienie: Dominik Brożek kl. I a
 Gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach. Najbliższe to: „Mistrz frazeologii” (kl. VI i I – III gim.) 15.10.2015 r., konkurs na plakat „Moja ulubiona książka” do 26.10.2015 r. (dla wszystkich chętnych) i „Miś w górach”