Ksikowe podchody 2015 [data utworzenia: 2015-10-26 ]

KSIKOWE PODCHODY 2015
Tegoroczne PODCHODY KSIKOWE zaproponowane uczniom przez pani Grayn Kwiatkowsk rozgrywane byy na terenie szkoy. Byy one jedn z atrakcji obchodw Midzynarodowego Miesica Bibliotek Szkolnych. Uczniowie mieli dotrze w jak najszybszym czasie do zaznaczonych na planie punktw i wykona poszczeglne zadania. Punkty zadaniowe byy usytuowane  w nastpujcych miejscach:
  1. SEKRETARIAT.
  2. GABINET PANI PIELGNIARKI.
  3. SALA GIMNASTYCZNA.
  4. GABINET WICEDYREKTORW.
 W punktach zadaniowych wyznaczone osoby przekazyway zespoom kart zada, oceniay prawidowo wykonania zadania i przyznaway punkty. I tak:
  • w sekretariacie pani Anna Drab sprawdzaa, czy uczniowie dobrze rozpoznali z obrazka tytu lektury oraz imi i nazwisko autora;
  • w gabinecie pani pielgniarki uczestnicy podchodw mieli za zadanie przywrci „ycie” zniszczonej ksice; pani oceniaa staranno, dokadno i trwao pracy;
  • w sali gimnastycznej pani Halina cigaczewska mierzya czas zespou, ktrego uczestnicy mieli jak najszybciej pokona wyznaczony odcinek z ksik na gowie;
  • w gabinecie wicedyrektorw pani Ilona Zinser sprawdzaa poprawno ortograficzn wyrazw zwizanych z bibliotek i wyjanienie zwizku frazeologicznego „siedzie z nosem w ksice”
  • w bibliotece p. G. Kwiatkowska mierzya czas oglny wykonania wszystkich zada.
 Skad poszczeglnych zespow:

SZKOA PODSTAWOWA
I ZESPӣ:
Patyk Janek kl. IV a, Bartek Sikora kl. V a, Julia Gralec kl. VI a
II ZESPӣ:
Szczerbinka Ra kl. VI b, Nowosiski Dominik kl. V b, Skocze Wiktoria kl. VI b

I ZESPӣ:
Mokrosiski Igor kl. I b, Biaek Kuba kl. II b, Hyy Micha kl. III b
II ZESPӣ:
Szewczyk Nikodem kl. I a, Joachimiak Julek kl. II a, Grabowski Janek kl. III a
W szkole podstawowej zwyciy zesp II – Szczerbinka Ra, Nowosiski Dominik, Skocze Wiktoria zdobywajc 19 punktw. Zesp I zdoby tylko o 2 punkty mniej.
W gimnazjum natomiast najlepszy okaza si zesp I – Mokrosiski Igor, Biaek Kuba, Hyy Micha, zdobywajc 25 punktw, zesp II otrzyma 19 punktw.
 Czas oglny wykonania zada to:
  • w szkole podstawowej: zesp II – 13:56, zesp  I – 14:54
  • w gimnazjum: zesp II 12:10, zesp I – 12:33
Zabawa bya doskonaa, a rywalizacja zacita.
Dzikuj za wspln wdrwk po szkole w poszukiwaniu i rozwizywaniu zada zwizanych z ksikami i bibliotekami. Wierz, e uczniowie bd czciej zaglda do biblioteki szkolnej.
 Grayna Kwiatkowska