Książkowe podchody 2015 [data utworzenia: 2015-10-26 ]

KSIĄŻKOWE PODCHODY 2015
Tegoroczne PODCHODY KSIĄŻKOWE zaproponowane uczniom przez panią Grażynę Kwiatkowską rozgrywane były na terenie szkoły. Były one jedną z atrakcji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie mieli dotrzeć w jak najszybszym czasie do zaznaczonych na planie punktów i wykonać poszczególne zadania. Punkty zadaniowe były usytuowane  w następujących miejscach:
  1. SEKRETARIAT.
  2. GABINET PANI PIELĘGNIARKI.
  3. SALA GIMNASTYCZNA.
  4. GABINET WICEDYREKTORÓW.
 W punktach zadaniowych wyznaczone osoby przekazywały zespołom kartę zadań, oceniały prawidłowość wykonania zadania i przyznawały punkty. I tak:
  • w sekretariacie pani Anna Drab sprawdzała, czy uczniowie dobrze rozpoznali z obrazka tytuł lektury oraz imię i nazwisko autora;
  • w gabinecie pani pielęgniarki uczestnicy podchodów mieli za zadanie przywrócić „życie” zniszczonej książce; pani oceniała staranność, dokładność i trwałość pracy;
  • w sali gimnastycznej pani Halina Ścigaczewska mierzyła czas zespołu, którego uczestnicy mieli jak najszybciej pokonać wyznaczony odcinek z książką na głowie;
  • w gabinecie wicedyrektorów pani Ilona Zinser sprawdzała poprawność ortograficzną wyrazów związanych z biblioteką i wyjaśnienie związku frazeologicznego „siedzieć z nosem w książce”
  • w bibliotece p. G. Kwiatkowska mierzyła czas ogólny wykonania wszystkich zadań.
 Skład poszczególnych zespołów:

I ZESPÓŁ:
Patyk Janek kl. IV a, Bartek Sikora kl. V a, Julia Gralec kl. VI a
II ZESPÓŁ:
Szczerbinka Róża kl. VI b, Nowosiński Dominik kl. V b, Skoczeń Wiktoria kl. VI b

I ZESPÓŁ:
Mokrosiński Igor kl. I b, Białek Kuba kl. II b, Hyży Michał kl. III b
II ZESPÓŁ:
Szewczyk Nikodem kl. I a, Joachimiak Julek kl. II a, Grabowski Janek kl. III a
W szkole podstawowej zwyciężył zespół II – Szczerbinka Róża, Nowosiński Dominik, Skoczeń Wiktoria zdobywając 19 punktów. Zespół I zdobył tylko o 2 punkty mniej.
W gimnazjum natomiast najlepszy okazał się zespół I – Mokrosiński Igor, Białek Kuba, Hyży Michał, zdobywając 25 punktów, zespół II otrzymał 19 punktów.
 Czas ogólny wykonania zadań to:
  • w szkole podstawowej: zespół II – 13:56, zespół  I – 14:54
  • w gimnazjum: zespół II 12:10, zespół I – 12:33
Zabawa była doskonała, a rywalizacja zacięta.
Dziękuję za wspólną wędrówkę po szkole w poszukiwaniu i rozwiązywaniu zadań związanych z książkami i bibliotekami. Wierzę, że uczniowie będą częściej zaglądać do biblioteki szkolnej.
 Grażyna Kwiatkowska