Ślubowanie uczniów klas pierwszych [data utworzenia: 2015-11-02 ]

19 października 2015 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów pierwszych klas Sportowej Szkoły Podstawowej. Uroczystość otworzyła prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez najmłodszych i ich wychowawczynie, panie: Joannę Karcz, Elżbietę Zadworską, Katarzynę Tylka oraz panią Bożenę Komorowską. Uczniowie klas pierwszych „zdawali egzamin” – pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz odpowiadali na pytania dotyczące szkoły zadawane przez uczniów  klas IV – Marię Lewandowską i Damiana Kręcikowskiego.  Następnie odbyło się ślubowanie.  Pani dyrektor Elżbieta Głowacka pasowała „pierwszaków” na prawowitych uczniów – jak co roku - wielkim ołówkiem. Następnie wychowawcy otrzymali z rąk burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego – pana Jacka Lipińskiego - akty nadania klas. Ważnym momentem było już tradycyjne w tej grupie wiekowej, ślubowanie rodziców, którzy przybyli licznie, by towarzyszyć w tym ważnym dniu swym pociechom.