lubowanie uczniw klas pierwszych [data utworzenia: 2015-11-02 ]

19 padziernika 2015 roku odbyo si uroczyste lubowanie uczniw pierwszych klas Sportowej Szkoy Podstawowej. Uroczysto otworzya prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez najmodszych i ich wychowawczynie, panie: Joann Karcz, Elbiet Zadworsk, Katarzyn Tylka oraz pani Boen Komorowsk. Uczniowie klas pierwszych „zdawali egzamin” – piknie recytowali wiersze, piewali piosenki oraz odpowiadali na pytania dotyczce szkoy zadawane przez uczniw  klas IV – Mari Lewandowsk i Damiana Krcikowskiego.  Nastpnie odbyo si lubowanie.  Pani dyrektor Elbieta Gowacka pasowaa „pierwszakw” na prawowitych uczniw – jak co roku - wielkim owkiem. Nastpnie wychowawcy otrzymali z rk burmistrza Aleksandrowa dzkiego – pana Jacka Lipiskiego - akty nadania klas. Wanym momentem byo ju tradycyjne w tej grupie wiekowej, lubowanie rodzicw, ktrzy przybyli licznie, by towarzyszy w tym wanym dniu swym pociechom.