Obchody Oglnopolskiego Dnia Praw Dziecka [data utworzenia: 2015-12-01 ]

Obchody Oglnopolskiego Dnia Praw Dziecka
w Zespole Szk Sportowych im.Jzefa Jaworskiego
wpisay si ju na stae w harmonogram uroczystoci szkolnych.

Ju po raz drugi w dniu 20 listopada uczniowie przygotowali spotkanie majce na celu  przypomnienie caej spoecznoci szkolnej jak wane jest przestrzeganie   Praw Dziecka.
 Samorzd szkolny Miejskiego Gimnazjum Sportowego  przypomnia uczniom gimnazjum oraz nauczycielom uczcym o wszystkich prawach jakie maj dzieci, niezalenie od  pochodzenia ani zasobnoci kieszeni,  czy pochodz z rodzin rozbitych.  Zosta rwnie przypomniany  numer zaufania pod ktry kade krzywdzone dziecko moe zadzwoni  i poprosi o pomoc.
 Uczniowie klasy Va  mieli podwjne zadanie bowiem dodatkowo zaprosili najmodszych uczniw Sportowej Szkoy Podstawowej   do wsplnego piewania piosenek, ktrych celem  byo wypracowanie wrd uczniw poczucia wsplnoty oraz jak wane jest przestrzeganie praw. Uczniowie klasy V a pokazali swoim modszym kolegom, e kady ma prawo do umiechu i bezpieczestwa.    Poza tym przedstawili swj manifest kolegom z klas IV – VI.
 Wolontariat szkoy przy wsparciu Rady Rodzicw przekaza kadej klasie „Drzewko Szczcia”, ktre jest symbolem   „Dziecka i jego praw”. Jeli odpowiednio dba si o rolin zapewniajc jej prawidowe warunki do wzrostu, rolina odwdziczy si nam prawidowym rozwojem. Podobnie jest z Dzieckiem i przestrzeganiem jego praw. Jeli doroli  i  same dzieci bd przestrzega  swoich  praw to  kady mody czowiek wyronie  na dobrego i szczliwego ….   dorosego czowieka.
 W holu szkoy zostaa rwnie przygotowana tablica, przypominajca Prawa Dziecka  przeznaczona gwnie dla rodzicw, prawnych opiekunw   i dziadkw  odbierajcych  dzieci ze szkoy.