Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka [data utworzenia: 2015-12-01 ]

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka
w Zespole Szkół Sportowych im.Józefa Jaworskiego
wpisały się już na stałe w harmonogram uroczystości szkolnych.

Już po raz drugi w dniu 20 listopada uczniowie przygotowali spotkanie mające na celu  przypomnienie całej społeczności szkolnej jak ważne jest przestrzeganie   Praw Dziecka.
 Samorząd szkolny Miejskiego Gimnazjum Sportowego  przypomniał uczniom gimnazjum oraz nauczycielom uczącym o wszystkich prawach jakie mają dzieci, niezależnie od  pochodzenia ani zasobności kieszeni,  czy pochodzą z rodzin rozbitych.  Został również przypomniany  numer zaufania pod który każde krzywdzone dziecko może zadzwonić  i poprosić o pomoc.
 Uczniowie klasy Va  mieli podwójne zadanie bowiem dodatkowo zaprosili najmłodszych uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej   do wspólnego śpiewania piosenek, których celem  było wypracowanie wśród uczniów poczucia wspólnoty oraz jak ważne jest przestrzeganie praw. Uczniowie klasy V a pokazali swoim młodszym kolegom, że każdy ma prawo do uśmiechu i bezpieczeństwa.    Poza tym przedstawili swój manifest kolegom z klas IV – VI.
 Wolontariat szkoły przy wsparciu Rady Rodziców przekazał każdej klasie „Drzewko Szczęścia”, które jest symbolem   „Dziecka i jego praw”. Jeśli odpowiednio dba się o roślinę zapewniając jej prawidłowe warunki do wzrostu, roślina odwdzięczy się nam prawidłowym rozwojem. Podobnie jest z Dzieckiem i przestrzeganiem jego praw. Jeśli dorośli  i  same dzieci będą przestrzegać  swoich  praw to  każdy młody człowiek wyrośnie  na dobrego i szczęśliwego ….   dorosłego człowieka.
 W holu szkoły została również przygotowana tablica, przypominająca Prawa Dziecka  przeznaczona głównie dla rodziców, prawnych opiekunów   i dziadków  odbierających  dzieci ze szkoły.