Spotkanie z Mikołajem [data utworzenia: 2015-12-22 ]

Spotkanie z Mikołajem 2015

22 grudnia wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Sportowych z wielką radością powitali Mikołaja.
 Mikołaj odwiedził wszystkie grupy wiekowe. Uczniowie klas I – III SP wraz z wychowawcami, panią dyrektor i rodzicami obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez  klasę III B pod opieką pani Mirosławy Sicińskiej i Elżbiety Romanowicz.  Wyróżniono uczniów  za umiejętne i skrupulatne oszczędzanie  w SKO oraz nagrodzono uczniów w  konkursach dla klas I - ,, Kartka świąteczna”  i klas II ,  III -  ,, Aniołki z masy solnej”. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i drobne upominki.
 Na kolejnych spotkaniach z uczniami klas IV – VI i gimnazjum Mikołaj i uczniowie obejrzeli humorystyczną inscenizację zaprezentowaną  przez Samorząd Uczniowski SP o przedświątecznych przygotowaniach oraz wysłuchali kolęd przygotowanych przez poszczególne klasy. Przedstawiciele klas wraz z wychowawcami  otrzymali prezenty -  wielkie worki pełne słodyczy.
 Ponadto w każdej grupie wiekowej został rozstrzygnięty konkurs na najładniej udekorowaną salę. Konkurs, od kilku lat ogłaszany przez dyrekcję szkoły, staje się naszą tradycją. W okresie przedświątecznym szkoła, izby lekcyjne  zmieniają swój wygląd, dekoracje tworzą świąteczny, rodzinny nastrój.
Oto wyniki konkursu.
 W grupie klas I – III szkoły podstawowej:
1 miejsce – sala B -106 kl. III a oraz sala B – 105 kl. III b
2 miejsce – sala B – 3 kl. I c oraz sala B – 1 kl. I a
3 miejsce – sala B – 104 kl. II b
W klasach IV – VI szkoły podstawowej:
1 miejsce – sala A - 103 kl. V b i IV b
2 miejsce – sala A – 101 kl. V a
3 miejsce – sala A- 202 kl. VI b
 Gimnazjum
Uczniowie gimnazjum wykazali mniejsze zaangażowanie w dekorację swoich izb. Najładniej zaprezentowała się sala C-102 udekorowana przez klasę I a.
 Pani dyrektor Elżbieta Głowacka wyróżniła również piękny świąteczny wystój korytarza w budynku B przygotowany wspólnie  przez dzieci i nauczycieli świetlicy szkolnej.
 Po wspólnym kolędowaniu, wręczeniu nagród i upominków ufundowanych przez Radę Rodziców, Pani Dyrektor wraz z Mikołajem życzyli wszystkim zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie wrócili do swoich sal lekcyjnych, gdzie odbyły wigilie klasowe.
 Był to jeden z dni w roku szkolnym, w którym czuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.