Dzie Bezpiecznego Internetu 2016 [data utworzenia: 2016-02-22 ]
  „LEPSZY INTERNET ZALEY OD CIEBIE”
Dzie Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie dziaa na rzecz bezpiecznego dostpu dzieci i modziey do zasobw internetowych.
 Internet to wspaniay wynalazek. Korzystaj z niego niemal wszyscy – modzie i doroli. Internet jest kopalni wiedzy i informacji, platform kontaktu z rwienikami, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem, kuni kultury.
 W tym roku przypada 09 lutego 2016 roku. Tegoroczne obchody DBI odbyway si pod hasem "Lepszy Internet zaley od Ciebie", ktre nawizuje do wzicia czynnego udziau wszystkich uytkownikw w kreowanie sieci oraz treci, jakie s w niej obecne. Z tej okazji w naszej szkole odbyo si przedstawienie z udziaem uczniw klasy VIa, pt. Bezpieczny Internet. Miao ono zwrci nasz uwag na fakt, e Internet wykorzystywany nieostronie, moe wyrzdzi znaczne krzywdy. Nkanie rwienikw on-line, wyciek danych osobowych, dostp do treci nieodpowiednich dla modych ludzi, instalowanie wirusw to problemy, ktre mog nie powane konsekwencje.
 Dlatego te, podczas surfowania w Sieci powinnimy pamita o szanowaniu innych jej uytkownikach i respektowaniu ich praw.

[x] Zamknij