Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 [data utworzenia: 2016-02-22 ]
  „LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE”
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
 Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – młodzież i dorośli. Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, platformą kontaktu z rówieśnikami, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem, kuźnią kultury.
 W tym roku przypadał 09 lutego 2016 roku. Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie", które nawiązuje do wzięcia czynnego udziału wszystkich użytkowników w kreowanie sieci oraz treści, jakie są w niej obecne. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się przedstawienie z udziałem uczniów klasy VIa, pt. Bezpieczny Internet. Miało ono zwrócić naszą uwagę na fakt, że Internet wykorzystywany nieostrożnie, może wyrządzić znaczne krzywdy. Nękanie rówieśników on-line, wyciek danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla młodych ludzi, instalowanie wirusów to problemy, które mogą nieść poważne konsekwencje.
 Dlatego też, podczas surfowania w Sieci powinniśmy pamiętać o szanowaniu innych jej użytkownikach i respektowaniu ich praw.