Dzie Ksiki i Praw Autorskich 23.04.2016 r. [data utworzenia: 2016-05-03 ]
 Dzie Ksiki i Praw Autorskich 23.04.2016 r.
– podsumowanie dziaa promujcych czytelnictwo

Wychowawcy klas I – VI szkoy podstawowej wraz z pani bibliotekark Grayn Kwiatkowsk przeprowadzili z okazji wiatowego Dnia Ksiki i Praw Autorskich wiele dziaa zachcajcych uczniw do czytania. Oto podsumowanie tych dziaa.
 KLASY I – III SP
Wychowawcy klas pierwszych: I a – p. K. Tylka, kl. I b – p. J. Karcz, kl. I c – p. E. Zadworska zaproponowali swoim uczniom wykonanie wasnego projektu okadki do wybranej ksiki z listy „Ksiki naszych marze”. Bardzo twrczy uczniowie klas pierwszych wykonali najwicej projektw okadek do ksiek z serii o soniu Elmerze, nastpnie „Babci na jaboni” i „Detektywa Pozytywki”.
Klasa II a – wychowawczyni p. K. Hya – uczniowie tej klasy wykonali bardzo ciekawe lapbooki na temat „Jak powstaje ksika, jak powstaje papier?”.
Klasa II b – wychowawczyni p. M. Bryszewska – drugoklasici wykonali pikn miniksieczk, skadajc si z ilustracji do utworu „Przygody Filonka Bezogonka”.
Klasa II c – wychowawczyni p. M. Wodziska – uczniowie tej klasy popisali si ciekawymi  pracami plastycznymi nt. „Wzorowy czytelnik”.
Klasa III a - wychowawczyni p. E. Jurek – trzecioklasici wykonali interesujce ilustracje do wybranej sceny z „Brzydkiego kacztka”.
Klasa III b – wychowawczyni p. M. Siciska – tu uczniowie popisali si umiejtnociami zarwno czytelniczymi, jak i komputerowymi, wykonali bowiem reklam wybranej ksiki. Prace uczniw zostay wystawione na tablicach w holu na I pitrze w budynku A, jak rwnie wikszo z nich mona obejrze na zdjciach pod tekstem.

KLASY IV – VI SP
W kadej klasie uczniowie dostali do przeczytania fragment  utworu z listy „Ksiki naszych marze”, po czym mieli odpowiedzie na pytania sprawdzajce czytanie ze zrozumieniem. Po sprawdzeniu testw obliczono redni punktw w kadej klasie.
 Oto wyniki:
Klasa IV A – 7,5
Klasa IV B – 7,8
Klasa V A – 8,9      I miejsce
Klasa V B – 8,0
Klasa VI A – 8,5     II miejsce
Klasa VI B – 8,4      III miejsce

Uczniowie klas czwartych czytali fragment ksiki „Dziadek i niedwiadek” ukasza Wierzbickiego.
Najlepsi uczniowie, ktrzy bezbdnie odpowiedzieli na pytania testowe to:

Gratulujemy wszystkim uczniom, a szczeglnie klasie V a i wychowawczyni p. Agnieszce Kowalczyk. Klasa osigna najwysz redni, jak rwnie najwicej uczniw napisao bezbdnie test czytania ze zrozumieniem.
Mamy nadziej, e te wszystkie akcje promujce czytelnictwo przynios spodziewane efekty. Ju mona cieszy si tym, e rzdowy program „Ksiki naszych marze” spowodowa wzrost czytelnictwa, zwaszcza w klasach I – VI szkoy podstawowej.

Grayna Kwiatkowska