3 Maja 2016 [data utworzenia: 2016-05-07 ]

Dnia 29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się spotkania w grupach wiekowych poświęcone rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel szkolny upamiętniający Konstytucję 3 Maja oraz Święto Flagi w młodszej grupie wiekowej przygotowali uczniowie klasy III B wraz z  wychowawczynią panią Mirosławą Sicińską. Trzecioklasiści przybliżyli nam wydarzenia, które rozegrały się 3 maja 1791 roku. Wszystkim tekstom literackim towarzyszyły znane pieśni patriotyczne: ,,Jak długo w sercach naszych” czy ,,Witaj majowa jutrzenko”. Na zakończenie zgromadzeni zaśpiewali hymn Polski ,, Mazurek Dąbrowskiego”.
Część artystyczną dla klas IV – VI zaprezentowali uczniowie z klasy VI b  pod opieką pani Magdaleny Kalisty. Przedstawienie upamiętniało uznanie dla pierwszej w Europie spisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków w Rzeczypospolitej.
 Dla społeczności gimnazjum prezentację dotyczącą Konstytucji  3 Maja oraz obchodów Święta 1 Maja i  Święta Flagi przygotowali uczniowie klas II pod kierunkiem wychowawców: p. Izabeli Marciniak oraz p. Tomasza Kozaneckiego. Uroczysty apel był dobrą okazją do ukazania wszystkim obecnym przywiązania do symboli narodowych i żywą lekcją historii Polski.
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie poszczególnych uroczystości.