3 Maja 2016 [data utworzenia: 2016-05-07 ]

Dnia 29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyy si spotkania w grupach wiekowych powicone rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel szkolny upamitniajcy Konstytucj 3 Maja oraz wito Flagi w modszej grupie wiekowej przygotowali uczniowie klasy III B wraz z  wychowawczyni pani Mirosaw Sicisk. Trzecioklasici przybliyli nam wydarzenia, ktre rozegray si 3 maja 1791 roku. Wszystkim tekstom literackim towarzyszyy znane pieni patriotyczne: ,,Jak dugo w sercach naszych” czy ,,Witaj majowa jutrzenko”. Na zakoczenie zgromadzeni zapiewali hymn Polski ,, Mazurek Dbrowskiego”.
Cz artystyczn dla klas IV – VI zaprezentowali uczniowie z klasy VI b  pod opiek pani Magdaleny Kalisty. Przedstawienie upamitniao uznanie dla pierwszej w Europie spisanej ustawy zasadniczej, ktra bya wynikiem de do naprawy stosunkw w Rzeczypospolitej.
 Dla spoecznoci gimnazjum prezentacj dotyczc Konstytucji  3 Maja oraz obchodw wita 1 Maja i  wita Flagi przygotowali uczniowie klas II pod kierunkiem wychowawcw: p. Izabeli Marciniak oraz p. Tomasza Kozaneckiego. Uroczysty apel by dobr okazj do ukazania wszystkim obecnym przywizania do symboli narodowych i yw lekcj historii Polski.
Dzikujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangaowanym w przygotowanie poszczeglnych uroczystoci.

[x] Zamknij