Spotkanie z poetką Panią Zofią Rosiak [data utworzenia: 2016-06-11 ]
  Spotkanie z poetką Panią Zofią Rosiak

W dniu 08.06.2016 r. o godz. 14.30 pani wicedyrektor Renata Rzepecka serdecznie powitała przybyłą do naszej szkoły na spotkanie z czytelnikami biblioteki szkolnej poetkę panią Zofię Rosiak. Aleksandrowianka, należąca do grupy literackiej AKANT, tworzy wiersze inspirowane wydarzeniami z życia świata, Polski, społeczności lokalnej, szkoły i rodziny.
 Nasza biblioteka szkolna bardzo zabiega o czytelników. Oprócz tego, że zakupuje nowości, to organizuje wiele imprez czytelniczych. Jedną z nich jest właśnie to spotkanie autorskie. Pani Zofia recytowała swoje wiersze, rozmawiała z młodzieżą na temat czytania książek, pisania wierszy.
 Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie ogłosiła konkurs czytelniczy „Czytam, bo...”. Laureatką tego konkursu została właśnie pani Zofia Rosiak. Podczas spotkania uczniowie odczytali 10 krótkich odpowiedzi autorki, dlaczego warto czytać.
    Na zakończenie spotkania Pani Rosiak zadedykowała zebranym wiersz pt.  „Optymizm”.
 Grażyna Kwiatkowska