Dzień walki z otyłością [data utworzenia: 2016-10-24 ]
 Dzień walki z otyłością
  W  dniu 24 października rozpoczęliśmy  obchody Dnia Walki z Otyłością.
 Na  długiej  przerwie,  każdy uczeń mógł spróbować swoich sił   podczas  krótkich zajęć  z aerobiku, który poprowadziła zaproszona do szkoły specjalnie na tę okazję  p. M. Ziembikiewicz z klubu LEVEL.
  Wszyscy znamy powszechną prawdę „Sport to zdrowie” maksima ta jest  nam w sposób  szczególny bliska, więc oprócz treningów lekkoatletycznych zachęcamy do uprawiana wszelkiej aktywności fizycznej w wolnym czasie.  Odpoczynek czynny to pełna aktywność ruchowa, aby aktywność ruchowa sprawiała przyjemność, najlepiej dobierać ją w zależności od stopnia i rozległości zmęczenia oraz indywidualnych upodobań. Mogą to być np. spacery, turystyka, praca na działce czy sport. Ważne, żeby wypoczynek aktywny był tak regularny, jak regularnie odpoczywamy biernie np. podczas snu. Aktywny tryb życia niesie ze sobą szereg korzyści i sprawia, że jakość naszego życia jest po prostu lepsza.
Wysiłek to przede wszystkim najskuteczniejszy i najtańszy sposób na uniknięcie wielu schorzeń. Ma on korzystny wpływ na układ oddechowy, krwionośny oraz ruchu, a także usprawnia procesy metaboliczne.