Głośne czytanie przedszkolakom [data utworzenia: 2016-10-28 ]

Głośne czytanie przedszkolakom
 W dniu 20 października 2016 r. pani bibliotekarka Grażyna Kwiatkowska z gimnazjalistą Maćkiem Sikorą z kl. II A gościła w Miejskim Przedszkolu nr 1 przy ul. Okrzei w Aleksandrowie Łódzkim. Celem wizyty było głośne czytanie dzieciom utworu pani Beaty Ostrowickiej „Anatol o przyjaciele”. Sprzyjającą do tego okazją było to, że trwa Miesiąc Bibliotek Szkolnych (październik), a poza tym nasza szkoła i Przedszkole nr 1 uczestniczą w programie „Cała Polska czyta dzieciom”. Współpracę z wymienionym przedszkolem nawiązała już wcześniej pani Katarzyna Hyża, która wraz ze swoimi uczniami czytała przedszkolakom 29 września 2016 r., kiedy to obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Miło było patrzeć na zasłuchane twarze dzieci. Widać, że są one wdrożone do tego, aby słuchać głośnego czytania.