O działaniach biblioteki w październiku 2016 [data utworzenia: 2016-11-02 ]
 O działaniach biblioteki w październiku 2016
 Dlaczego akurat w październiku? Bo ten miesiąc jest szczególny dla bibliotek szkolnych. Od 17 lat jest obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dla naszych uczniów biblioteka szkolna przygotowała:
  • tablicę informacyjną: „Nasi nauczyciele wspominają bibliotekę szkolną”
  • ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  (czytanie fragmentów wybranej książki w każdej klasie od I SP do III Gim.)
  • głośne czytanie dzieciom w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim
  • dwie wystawy: plakaty propagujące Miesiąc Bibliotek Szkolnych, anegdoty o pisarzach, ogłoszenia o konkursach, wiersze o bibliotece
  • wystawę książek Grzegorza Kasdepkego
  • konkursy czytelnicze: „Jaką książkę czyta misiu? Poleć ją innym”, „Laurka z życzeniami dla biblioteki”