11 listopada [data utworzenia: 2016-11-22 ]
  "Ojczyzno moja, ziemio umiłowana,
ukochana Ziemio” – Jan Paweł II
W dniu 10 listopada odbyły się okolicznościowe apele z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości.
Na drugiej godzinie lekcyjnej klasa III A wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Hyża przedstawiła montaż słowno – muzyczny. Scenariusz obejmował treści historyczne, wiersze i pieśni takie jak: ,,Wojenko, wojenko”,,,11 listopada” czy ,,Przybyli ułani” oraz hymn państwowy ,,Jeszcze Polska nie zginęła”.  W ciekawy sposób uczniowie przedstawili losy naszej Ojczyzny od zaborów do roku 1918.
 Podobnie uczniowie klasy VI a pod kierunkiem wychowawczyni p.Agnieszki Kowalczyk przygotowali spotkanie dla koleżanek i kolegów ze swojej grupy wiekowej. Wiersze recytowane przez uczniów przeplatane były pieśniami patriotycznymi śpiewanymi przez całą społeczność klas IV – VI.  Filmy z czasów I wojny światowej przybliżyły klimat tamtych trudnych lat.
 Uczniowie gimnazjum spotkali się na ósmej godzinie lekcyjnej. Obchody zbliżającej się rocznicy 11 Listopada przygotowali uczniowie klas II  pod opieką wychowawców p. Anny Pietrzak oraz p. Stanisława Borzęckiego. Uczniowie gimnazjum obejrzeli również najlepsze prezentacje przedstawiające drogę Polski do odzyskania niepodległości, przygotowane przez swoich kolegów w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu.