Koncert kolęd i pastorałek 2017 [data utworzenia: 2017-01-13 ]

Koncert kolęd i pastorałek

Pierwszy tydzień nauki po Nowym Roku rozpoczęliśmy śpiewająco. Już 05 stycznia chętni uczniowie wzięli udział w corocznym koncercie kolęd i pastorałek, który przygotowują panie Krystyna Kurek i Elżbieta Romanowicz. Widowisko cieszy się coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Może o tym świadczyć fakt aż dziewięćdziesięciu zgłoszonych i tyle samo występujących dzieci. Widownia również  jest coraz liczniejsza. Obok rodziców, rodzeństwa, dziadków i babć mieliśmy okazję gościć liczną grupę rencistów i emerytów z Domu Dziennego Pobytu ,,Wrzos” wraz Panią dyrektor Ireną Kajszczak. Wszystkich przybyłych  serdecznie i ciepło powitała  dyrektor szkoły Elżbieta Głowacka. Dzieci w pięknych strojach wykonywały znane i mniej znane kolędy oraz pastorałki, takie jak: ,, Przyjdź do Jezusa”,  ,,Hola,hola” czy ,,Nie miały aniołki”.  Niektórym wykonawcom towarzyszyły instrumenty muzyczne. Dużym przeżyciem było słuchanie kolęd w wykonaniu naszych przybyłych gości. Wszyscy uczestnicy za udział w koncercie otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.