Czerwony Kapturek po niemiecku [data utworzenia: 2017-02-18 ]
  „Czerwony Kapturek” po niemiecku

W rod 15 lutego uczniowie klasy III a Szkoy Podstawowej nr 3 z pani Agnieszk Kowalczyk  zostali zaproszeni na przedstawienie „Czerwony Kapturek”. To byo niesamowite wydarzenie, poniewa modzi aktorzy z klasy II a Miejskiego Gimnazjum Sportowego pod opiek nauczycielki jzyka niemieckiego Anny Pietrzak zaprezentowali bajk w jzyku niemieckim. Dzieci mogy przekona si, e jzyk niemiecki nie jest trudny i mona uczy si go przez zabaw. Aktorzy przygotowali duo konkursw ze sodkimi nagrodami dla publicznoci. Dzieci nie tylko odgryway scenki z bajki, ale te uczyy si piosenki w jzyku niemieckim. Wszyscy chtni mogli wzi udzia w konkursie plastycznym „Moja ulubiona posta z bajki Czerwony Kapturek”. Aktorzy z II a zauwayli  z ogromn satysfakcj, e dzieci opuszczay sal c-302 piewajc piosenk w jzyku niemieckim. To najwiksze uznanie dla aktorw, gdy ich praca zostaa nagrodzona wielkimi brawami ze strony dzieci. Cztery miesice przygotowa i prb spotkay si z uznaniem najmodszej publicznoci.