Czerwony Kapturek po niemiecku [data utworzenia: 2017-02-18 ]
  „Czerwony Kapturek” po niemiecku

W środę 15 lutego uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 3 z panią Agnieszką Kowalczyk  zostali zaproszeni na przedstawienie „Czerwony Kapturek”. To było niesamowite wydarzenie, ponieważ młodzi aktorzy z klasy II a Miejskiego Gimnazjum Sportowego pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Anny Pietrzak zaprezentowali bajkę w języku niemieckim. Dzieci mogły przekonać się, że język niemiecki nie jest trudny i można uczyć się go przez zabawę. Aktorzy przygotowali dużo konkursów ze słodkimi nagrodami dla publiczności. Dzieci nie tylko odgrywały scenki z bajki, ale też uczyły się piosenki w języku niemieckim. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z bajki Czerwony Kapturek”. Aktorzy z II a zauważyli  z ogromną satysfakcją, że dzieci opuszczały salę c-302 śpiewając piosenkę w języku niemieckim. To największe uznanie dla aktorów, gdyż ich praca została nagrodzona wielkimi brawami ze strony dzieci. Cztery miesiące przygotowań i prób spotkały się z uznaniem najmłodszej publiczności.