Zwycięstwo lekkoatletów „Sportowej Trójki [data utworzenia: 2017-02-22 ]
 Zwycięstwo lekkoatletów
   „Sportowej Trójki”

W czwartek 16 lutego 2017. w Atlas Arenie zorganizowane zostały zawody sportowe dla dzieci szkół podstawowych województwa łódzkiego:
 Młody ORLEN CUP Łódź 2017 o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak.

Zawody dla dzieci były elementem międzynarodowego mitingu LA. Dzieci rywalizowały drużynowo w czterech konkurencjach, w których każda z nich miała swego Patrona.
Sztafeta wahadłowa sprintersko – płotkarska pod Patronatem Marka Plawgo Mistrza Europy oraz Medalisty Mistrzostw Świata w biegu na 400m, 400m ppł.
Rzut piłką lekarską zza głowy, Patron – Sebastian Chmara Mistrz Świata i Europy w wieloboju lekkoatletycznym.
Skok wzwyż – Patron konkurencji: Artur Partyka Medalista Olimpijski w skoku wzwyż.
Sztafeta finałowa 12 x 120m pod patronatem Pawła Januszewskiego Mistrza Europy w biegu na 400m.

Drużyna Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 wystąpiła w składzie: Bartyzel Weronika, Rybczyńska Agata, Matusiak Marika, Wodzińska Weronika, Kacprzak Alicja, Zamojska Lilianna, Czyż Julia, Uliński Kacper, Szczepaniak Kacper, Rybka Hubert, Kręcikowski Damian, Siech Bartosz, Krysztofiak Jakub, Dudkiewicz Rafał.

Zawodnicy startowali pod opieką Trenerów Ilony Zinser  i Grzegorza Przybysza. Bardzo emocjonująca rywalizacja zakończyła się sukcesem aleksandrowskiej szkoły.

Drużyna SP nr 3 odbierała zwycięski puchar w czasie wieczornej Gali Mitingu ORLEN CUP. Uczestnictwo w zawodach dało dzieciom wiele emocji. Mogli  obserwować rywalizację najlepszych lekkoatletów, uzyskać autografy oraz wykonać zdjęcia takich sław jak:  Piotr Lisek, Szymon Majewski, Ewa Swoboda, Kamila Lićwinko, Konrad Bukowiecki.
Gratulując zwycięstwa życzymy młodym lekkoatletom osiągania rekordowych wyników na zawodach lekkoatletycznych w sezonie letnim.