Przedszkolaki po niemiecku [data utworzenia: 2017-03-06 ]
   Przedszkolaki po niemiecku
W pitek 3 marca aktorzy z naszego gimnazjum gocili dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 i Nr 1 w Aleksandrowie wraz z wychowawczyniami.  Przedstawili bajk „Rotkäppchen” w jzyku niemieckim  i przygotowali wraz z nauczycielk jzyka niemieckiego Ann Pietrzak wiele konkursw dla najmodszych. Publiczno miaa okazj podziwia popisy aktorskie uczniw klasy IIa  gimnazjum i bra udzia w wielu zabawach. Przedszkolaki mogy przymierzy stroje Leniczego, Wilka czy Czerwonego Kapturka i zataczy z postaciami z bajki. Aktorzy nauczyli publiczno  krtkiej piosenki „Alle Leut’ „. Wszyscy wietnie si bawili piewajc po niemiecku i powtarzajc nauczone zwroty i swka.
 Gwnym celem przedstawienia byo popularyzowanie jzyka niemieckiego oraz pokazanie przedszkolakom moliwoci naszej szkoy. Na koniec odbyo si spotkanie z pani dyrektor Elbiet Gowack, ktra rwnie opowiedziaa o zaletach naszej sportowej szkoy.
 Dzieci wracay do przedszkola z umiechem i penymi kieszeniami cukierkw, piewajc nasz niemieck piosenk. Aktorzy obiecali , e wkrtce si spotkamy, gdy przygotujemy nowy repertuar.