Przedszkolaki po niemiecku [data utworzenia: 2017-03-06 ]
   Przedszkolaki po niemiecku
W piątek 3 marca aktorzy z naszego gimnazjum gościli dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 i Nr 1 w Aleksandrowie Ł wraz z wychowawczyniami.  Przedstawili bajkę „Rotkäppchen” w języku niemieckim  i przygotowali wraz z nauczycielką języka niemieckiego Anną Pietrzak wiele konkursów dla najmłodszych. Publiczność miała okazję podziwiać popisy aktorskie uczniów klasy IIa  gimnazjum i brać udział w wielu zabawach. Przedszkolaki mogły przymierzyć stroje Leśniczego, Wilka czy Czerwonego Kapturka i zatańczyć z postaciami z bajki. Aktorzy nauczyli publiczność  krótkiej piosenki „Alle Leut’ „. Wszyscy świetnie się bawili śpiewając po niemiecku i powtarzając nauczone zwroty i słówka.
 Głównym celem przedstawienia było popularyzowanie języka niemieckiego oraz pokazanie przedszkolakom możliwości naszej szkoły. Na koniec odbyło się spotkanie z panią dyrektor Elżbietą Głowacką, która również opowiedziała o zaletach naszej sportowej szkoły.
 Dzieci wracały do przedszkola z uśmiechem i pełnymi kieszeniami cukierków, śpiewając naszą niemiecką piosenkę. Aktorzy obiecali , że wkrótce się spotkamy, gdy przygotujemy nowy repertuar.