Policja – uświadamia uczniów sportowego gimn [data utworzenia: 2017-04-20 ]

Policja – uświadamia uczniów

sportowego gimnazjum

W dniu 12 kwietnia  uczniowie gimnazjum  mieli spotkania z przedstawicielami Komisariatu Policji w Aleksandrowie  Łódzkim w ramach szkolnego programu „Świadomi i Bezpieczni”.
Młodzież podczas spotkań poszerzyła kompetencje  w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych oraz po za nią. Zapoznali się z obowiązującymi przepisami prawa. Uczniowie  zostali uświadomieni  po raz kolejny tym razem przez specjalistów o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej, przemocy domowej, oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci.  Uczniowie dowiedzieli się, że np. umieszczanie  w sieci obraźliwych komentarzy, nakłaniania do wykonywania czynności, czy też nagrywanie na telefonach komórkowych bez zgody może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych i grozi odpowiedzialnością karną.
 Mimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegały w przyjaznej atmosferze. Był czas na wyjaśnienia wątpliwości i pytania indywidualne.