Policja – uwiadamia uczniw sportowego gimn [data utworzenia: 2017-04-20 ]

Policja – uwiadamia uczniw

sportowego gimnazjum

W dniu 12 kwietnia  uczniowie gimnazjum  mieli spotkania z przedstawicielami Komisariatu Policji w Aleksandrowie  dzkim w ramach szkolnego programu „wiadomi i Bezpieczni”.
Modzie podczas spotka poszerzya kompetencje  w zakresie przestrzegania zasad bezpieczestwa w rnych sytuacjach szkolnych oraz po za ni. Zapoznali si z obowizujcymi przepisami prawa. Uczniowie  zostali uwiadomieni  po raz kolejny tym razem przez specjalistw o zagroeniach dotyczcych przemocy rwieniczej, przemocy domowej, oraz o niebezpieczestwach pyncych z sieci.  Uczniowie dowiedzieli si, e np. umieszczanie  w sieci obraliwych komentarzy, nakaniania do wykonywania czynnoci, czy te nagrywanie na telefonach komrkowych bez zgody moe wiza si z naruszeniem dbr osobistych i grozi odpowiedzialnoci karn.
 Mimo tak powanej i istotnej tematyki spotkania przebiegay w przyjaznej atmosferze. By czas na wyjanienia wtpliwoci i pytania indywidualne.

[x] Zamknij