Przedszkolaki w bibliotece [data utworzenia: 2017-05-14 ]

Przedszkolaki w bibliotece

z okazji Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek

Dnia 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Pani bibliotekarka Grażyna Kwiatkowska zaprosiła w tym dniu do naszej  biblioteki szkolnej dzieci z Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej w Aleksandrowie Łódzkim – grupę  IV  z panią Małgorzatą Furmańską. Pani dyrektor Elżbieta Głowacka bardzo serdecznie powitała dzieci i życzyła ciekawego spędzenia czasu w naszej bibliotece. Jak można zobaczyć na zdjęciach, dzieci nie nudziły , a czas minął bardzo szybko. Przedszkolaki wzięły udział w lekcji bibliotecznej zainspirowanej picturebookiem Iwony Chmielewskiej „Kłopot”.  ,,Picturebook" to inaczej ,,książka obrazkowa". Te małe dziełka sztuki poruszają, prowokują do myślenia, stawiania pytań, szukania odpowiedzi i oczywiście  nieograniczonego operowania wyobraźnią.
  Małym gościom książeczkę przeczytała pani Grażyna Kwiatkowska. Następnie dzieci ochoczo szukały rady na Problematyczną Plamę i niezwykle kreatywnie stworzyły galerię obrazków z plamy – pięknie ozdobionych obrusików.
      To był naprawdę wspaniały czas! Dziękujemy przedszkolakom i zapraszamy do dalszej współpracy.
 Grażyna Kwiatkowska