XX Festyn Rodzinny 2017 [data utworzenia: 2017-06-08 ]
XX FESTYN RODZINNY 2017
 Nie do wiary, e to ju XX JUBILEUSZ FESTYNU RODZINNEGO w Zespole Szk Sportowych. Pierwszy festyn odby si z okazji 70-lecia naszej szkoy w 1997 roku. Przypomniaa o tym pani dyrektor Elbieta Gowacka, otwierajc w sobot – 3 czerwca tegoroczny festyn. Tym razem haso przewodnie brzmiao: „Pasje mamy i je zdrowo rozwijamy”. Dlaczego akurat zaakcentowane zostao zdrowie? To bardzo wane, bowiem Zesp Szk Sportowych stara si o certyfikat Szkoy Promujcej Zdrowie. Pierwszy etap za nami. Obecna na festynie pani Joanna Grzesiak – koordynator rejonowy sieci szk promujcych zdrowie, wrczya na rce pani Dyrektor Akces uczestnictwa w programie Szkoa Promujca Zdrowie. Podkrelia, e placwka podejmuje wiele ciekawych dziaa na rzecz edukacji zdrowotnej. Podzikowaa za zaangaowanie pani dyrektor Elbiecie Gowackiej, szkolnemu koordynatorowi pani Renacie Mroziskiej, uczniom, nauczycielom i rodzicom.
 Nastpnie nauczyciele prowadzcy festyn: pani Agnieszka Kowalczyk i pan Roman Karasiak zaprosili do obejrzenia przedstawienia pt. „yj zdrowo!” przygotowanego przez dzieci ze wietlicy szkolnej pod kierunkiem pa: Sylwii Daszkiewicz i Elbiety Wyposz. Dzieci przebrane za warzywa przekonujco zachcay do zdrowego trybu ycia, a po wystpie czstoway uczestnikw festynu warzywami i owocami.
Kolejnym punktem programu by pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu dziewczynek z klas I – III szkoy podstawowej. Imponujcy wystp nagrodzony by gromkimi brawami. Nie mniej ciekawie wypad pokaz mody ekologicznej. Kada klasa przygotowaa swojego modela. Jury postanowio wyrni spord wszystkich strojw kreacj „Motylek” prezentowan przez Monik Wodzisk z klasy VI a. Wielbiciele gry na gitarze take mieli swoje „pi minut”. Uczniowie, ktrzy na zajciach pozaszkolnych rozwijaj swoj pasj gry na gitarze, mieli okazj popisa si krtkimi wystpami gitarowymi. Ogromne zainteresowanie wzbudzi zesp maoretek „Iskierki”. Pani Agnieszka Kowalczyk zapraszaa wszystkich uczestnikw festynu do tacw integracyjnych, w ktrych nie brakowao dobrej zabawy.
 Po wystpach mona byo podej do rnych stanowisk, gdzie  kady mg wybra co dla siebie, np.:
  • sprawdzi si w kilku konkursach sportowych
  • zrobi ciekaw figur z nadmuchanego podunego balonu
  • podda swoj twarz fantazyjnemu malowaniu
  • ozdobi twarz  czy rce kolorowymi tatuaami
  • nauczy si wykonywa bransoletki z koralikw
  • wzi udzia quizie z nagrodami
  • wczy si w pokazy straakw
  • skosztowa kiebaski z grilla ze smaczn surwk czy owocowego szaszyka
 Nie zabrako rwnie niskokalorycznych ciast przygotowanych przez rodzicw i uczniw. Na wyrnienie, wedug jury, zasuyy ciasta wykonane przez panie: Borsiak, Dyhdalewicz i Gra.
W trakcie festynu przyby rwnie burmistrz miasta Aleksandrowa Pan Jacek Lipiski oraz sekretarz gminy pani Iwona Dbek.
Wsplnie stworzylimy, kolejny raz, imprez, ktra pokazaa, e moemy – dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoy – zrobi co razem. Gboko wierzymy w to, e festyn sta si okazj do promowania rodzinnego spdzania czasu i zdrowego trybu ycia oraz pokaza dobr wspprac caej spoecznoci szkolnej.
Wszyscy pragniemy jeszcze raz serdecznie podzikowa tym, ktrzy w jakikolwiek sposb wczyli si w przygotowanie i przeprowadzenie festynu, szczeglnie dzikujemy:
  • pani Edycie Skocze i firmie „Coca Cola”,
  • Gminnej Spdzielni „Samopomoc Chopska” w Ozorkowie,
  • firmie „M. i M. Mirosaw Pacuk”.
 DZIKUJEMY!