XX Festyn Rodzinny 2017 [data utworzenia: 2017-06-08 ]
XX FESTYN RODZINNY 2017
 Nie do wiary, że to już XX JUBILEUSZ FESTYNU RODZINNEGO w Zespole Szkół Sportowych. Pierwszy festyn odbył się z okazji 70-lecia naszej szkoły w 1997 roku. Przypomniała o tym pani dyrektor Elżbieta Głowacka, otwierając w sobotę – 3 czerwca tegoroczny festyn. Tym razem hasło przewodnie brzmiało: „Pasje mamy i je zdrowo rozwijamy”. Dlaczego akurat zaakcentowane zostało zdrowie? To bardzo ważne, bowiem Zespół Szkół Sportowych stara się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Pierwszy etap za nami. Obecna na festynie pani Joanna Grzesiak – koordynator rejonowy sieci szkół promujących zdrowie, wręczyła na ręce pani Dyrektor Akces uczestnictwa w programie Szkoła Promująca Zdrowie. Podkreśliła, że placówka podejmuje wiele ciekawych działań na rzecz edukacji zdrowotnej. Podziękowała za zaangażowanie pani dyrektor Elżbiecie Głowackiej, szkolnemu koordynatorowi pani Renacie Mrozińskiej, uczniom, nauczycielom i rodzicom.
 Następnie nauczyciele prowadzący festyn: pani Agnieszka Kowalczyk i pan Roman Karasiak zaprosili do obejrzenia przedstawienia pt. „Żyj zdrowo!” przygotowanego przez dzieci ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem pań: Sylwii Daszkiewicz i Elżbiety Wypłosz. Dzieci przebrane za warzywa przekonująco zachęcały do zdrowego trybu życia, a po występie częstowały uczestników festynu warzywami i owocami.
Kolejnym punktem programu był pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu dziewczynek z klas I – III szkoły podstawowej. Imponujący występ nagrodzony był gromkimi brawami. Nie mniej ciekawie wypadł pokaz mody ekologicznej. Każda klasa przygotowała swojego modela. Jury postanowiło wyróżnić spośród wszystkich strojów kreację „Motylek” prezentowaną przez Monikę Wodzińską z klasy VI a. Wielbiciele gry na gitarze także mieli swoje „pięć minut”. Uczniowie, którzy na zajęciach pozaszkolnych rozwijają swoją pasję gry na gitarze, mieli okazję popisać się krótkimi występami gitarowymi. Ogromne zainteresowanie wzbudził zespół mażoretek „Iskierki”. Pani Agnieszka Kowalczyk zapraszała wszystkich uczestników festynu do tańców integracyjnych, w których nie brakowało dobrej zabawy.
 Po występach można było podejść do różnych stanowisk, gdzie  każdy mógł wybrać coś dla siebie, np.:
  • sprawdzić się w kilku konkursach sportowych
  • zrobić ciekawą figurę z nadmuchanego podłużnego balonu
  • poddać swoją twarz fantazyjnemu malowaniu
  • ozdobić twarz  czy ręce kolorowymi tatuażami
  • nauczyć się wykonywać bransoletki z koralików
  • wziąć udział quizie z nagrodami
  • włączyć się w pokazy strażaków
  • skosztować kiełbaski z grilla ze smaczną surówką czy owocowego szaszłyka
 Nie zabrakło również niskokalorycznych ciast przygotowanych przez rodziców i uczniów. Na wyróżnienie, według jury, zasłużyły ciasta wykonane przez panie: Borsiak, Dyhdalewicz i Góra.
W trakcie festynu przybył również burmistrz miasta Aleksandrowa Pan Jacek Lipiński oraz sekretarz gminy pani Iwona Dąbek.
Wspólnie stworzyliśmy, kolejny raz, imprezę, która pokazała, że możemy – dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły – zrobić coś razem. Głęboko wierzymy w to, że festyn stał się okazją do promowania rodzinnego spędzania czasu i zdrowego trybu życia oraz pokazał dobrą współpracę całej społeczności szkolnej.
Wszyscy pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu, szczególnie dziękujemy:
  • pani Edycie Skoczeń i firmie „Coca Cola”,
  • Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie,
  • firmie „M. i M. Mirosław Pacuk”.
 DZIĘKUJEMY!