XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom [data utworzenia: 2017-06-20 ]
  XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
 W dniach 3 -10 czerwca 2017 r. odbył się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Czytanie zbliża”.  Jest to święto w ramach trwającej kampanii społecznej na rzecz popularyzacji czytelnictwa i głośnego czytania dzieciom.
Nasza szkoła w tym roku zorganizowała akcję głośnego czytania dzieciom ze świetlicy szkolnej. Dzieci zebrane na świeżym powietrzu – na pięknym skwerku zieleni między budynkami szkolnymi-słuchały „Dzienniczka Cwaniaczka” czytanego przez panie: Grażynę Kwiatkowską, Sylwię Daszkiewicz i Katarzynę Ratajczyk.
 Książka wzbudziła zainteresowanie, więc zapraszamy do jej wypożyczania i przeczytania całej serii.