Najlepsze sportowe szkoy w Powiecie !!! [data utworzenia: 2017-09-28 ]
  Najlepsze
sportowe szkoy w Powiecie !
 We wrzeniu, w Starostwie Powiatowym w Zgierzu, odbyo si podsumowanie Igrzysk Modziey Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady za rok szkolny 2016/2017.
 W rywalizacji wzio udzia ponad 4000 uczniw z 60 szk powiatu zgierskiego. 58 reprezentacji brao udzia w finaach wojewdzkich, zdobywajc cznie 32 medale, za 6 zespow walczyo w finaach oglnopolskich, w ktrych zdobyo czoowe miejsca na podium.
W kategorii szk podstawowych w Igrzyskach  Modziey Szkolnej bezkonkurencyjna bya nasza szkoa.

Sportowa Szkoa Podstawowa nr 3 im. Jzefa Jaworskiego
w Aleksandrowie dzkim, 465 pkt

Szkoa Podstawowa nr 5 im. Marii Curie – Skodowskiej
w Ozorkowie, 240 pkt

Szkoa Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej
w Zgierzu, 185 pkt

Dla gimnazjalistw by to wyjtkowy rok, gdy zgodnie ze zmianami w systemie owiaty, bya to ju ostatnia Gimnazjada. Najlepsi przejd wic do historii IMS z dwch powodw – osignitych sukcesw oraz ostatniego rocznika w tej kategorii.
Uczniowie naszego gimnazjum rwnie okazali si najlepsi w powiecie zgierskim.

Miejskie Gimnazjum Sportowe w Aleksandrowie dzkim, 475 pkt

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawa II w Ozorkowie, 370 pkt

Gimnazjum nr 1 w Zgierzu, 325 pkt

To przede wszystkim sukcesy uczniw naszej szkoy przyczyniy si do zwycistwa powiatu zgierskiego w rywalizacji wojewdzkiej.
Podczas podsumowania roku sportowego najlepszym szkoom zostay wrczone puchary, dyplomy i talony na zakup sprztu sportowego. Gratulacje i nagrody wrczyli wsplnie Adam wniuch –czonek Zarzdu Powiatu Zgierskiego i Zdzisaw Frtczak – koordynator IMS  na powiat zgierski.