Najlepsze sportowe szkoły w Powiecie !!! [data utworzenia: 2017-09-28 ]
  Najlepsze
sportowe szkoły w Powiecie !
 We wrześniu, w Starostwie Powiatowym w Zgierzu, odbyło się podsumowanie Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady za rok szkolny 2016/2017.
 W rywalizacji wzięło udział ponad 4000 uczniów z 60 szkół powiatu zgierskiego. 58 reprezentacji brało udział w finałach wojewódzkich, zdobywając łącznie 32 medale, zaś 6 zespołów walczyło w finałach ogólnopolskich, w których zdobyło czołowe miejsca na podium.
W kategorii szkół podstawowych w Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej bezkonkurencyjna była nasza szkoła.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Jaworskiego
w Aleksandrowie Łódzkim, 465 pkt

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Curie – Skłodowskiej
w Ozorkowie, 240 pkt

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej
w Zgierzu, 185 pkt

Dla gimnazjalistów był to wyjątkowy rok, gdyż zgodnie ze zmianami w systemie oświaty, była to już ostatnia Gimnazjada. Najlepsi przejdą więc do historii IMS z dwóch powodów – osiągniętych sukcesów oraz ostatniego rocznika w tej kategorii.
Uczniowie naszego gimnazjum również okazali się najlepsi w powiecie zgierskim.

Miejskie Gimnazjum Sportowe w Aleksandrowie Łódzkim, 475 pkt

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ozorkowie, 370 pkt

Gimnazjum nr 1 w Zgierzu, 325 pkt

To przede wszystkim sukcesy uczniów naszej szkoły przyczyniły się do zwycięstwa powiatu zgierskiego w rywalizacji wojewódzkiej.
Podczas podsumowania roku sportowego najlepszym szkołom zostały wręczone puchary, dyplomy i talony na zakup sprzętu sportowego. Gratulacje i nagrody wręczyli wspólnie Adam Śwniuch –członek Zarządu Powiatu Zgierskiego i Zdzisław Frątczak – koordynator IMS  na powiat zgierski.