Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy [data utworzenia: 2017-10-04 ]
  Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy
 W  dniu 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Święto to zostało ustanowione 10 lat temu w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jest to data związana z rocznicą urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii działania bez przemocy. Ten dzień jest  kolejną okazją do  rozpowszechniania przesłania o unikania przemocy.
 Wolontariusze z tej okazji przygotowali tablice informacyjne z ”katalogiem zachowań spoko ziomka” a uczniowie z klasy III B  pod opieką pedagoga szkolnego narysowali prace – plakaty pod tym hasłem.