Koncert kold i pastoraek. [data utworzenia: 2018-01-20 ]
  Koncert kold i pastoraek.
 19 stycznia, ju tradycyjnie, odby si w naszej szkole Koncert Kold i Pastoraek. Wzili w nim udzia nie tylko chtni uczniowie z naszej szkoy, ale rwnie zaproszone osoby. Jak zwykle gocilimy przemiych Seniorw z Domu Dziennego Pobytu ,,Wrzos”, po raz pierwszy zaprosilimy zesp uczniw klasy III ze Szkoy Podstawowej  Nr 4 wraz z pani Iwon Onopa oraz licznie przybyych rodzicw. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitaa Pani wicedyrektor szkoy Ilona Zinser. Uczniowie piewali koldy indywidualnie oraz zespoowo. Niektre z nich wykonywane byy na skrzypcach oraz na gitarze. Wrd repertuaru znalazy si takie znane koldy jak: ,,Przybieeli do Betlejem”, ,,Wrd nocnej ciszy”, ,,Lulaje Jezuniu”, ,,Nie miay anioki”, ,,Triumfy Krla Niebieskiego”, ,,A nadzieja znw zstpi w nas” czy ,, Maryjo, czy Ty wiesz”.
 Rwnie wystpy naszych goci byy wykonane na bardzo wysokim poziomie. Seniorki z Domu Dziennego Pobytu ,,Wrzos” Pani Krystyna Gruchot zapiewaa sopranem kold ,,Oj maluki, maluki” natomiast pani Mirosawa Wysylkowska przeczytaa zgromadzonym wasnej twrczoci wiersz. Wysuchalimy rwnie kilku pastoraek granych na flaoletach przez dzieci ze Szkoy Podstawowej Nr 4.  Pan Bartek Grzanek wykona na gitarze wasnej interpretacji kold  ,,Jezus Malusieki”, Pani Magorzata Grzelczyk wraz z crkami zapiewaa kold ,,Triumfy Krla Niebieskiego”, Pani Magorzata Urbaniak wraz z crk Amelk wykonay kold ,,Gdy liczna panna”, Pani Magda Lemiesz z synem Karolem zapiewaa kold ,,Lulaje Jezuniu”. Natomiast Pastwo  Jarmondowicz z synem Maksem zapiewali przez siebie skomponowan kold ,,Betlejem, Betlejem”. Uroczysto zakoczya si wsplnym zdjciem oraz drobnymi upominkami.
Dzikujemy wszystkim, ktrzy przyczynili si do zorganizowania tego radosnego koncertu  i zachowania tradycji wsplnego, rodzinnego piewania kold i pastoraek boonarodzeniowych.

[x] Zamknij