Koncert kolęd i pastorałek. [data utworzenia: 2018-01-20 ]
  Koncert kolęd i pastorałek.
 19 stycznia, już tradycyjnie, odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział nie tylko chętni uczniowie z naszej szkoły, ale również zaproszone osoby. Jak zwykle gościliśmy przemiłych Seniorów z Domu Dziennego Pobytu ,,Wrzos”, po raz pierwszy zaprosiliśmy zespół uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej  Nr 4 wraz z panią Iwoną Onopa oraz licznie przybyłych rodziców. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Pani wicedyrektor szkoły Ilona Zinser. Uczniowie śpiewali kolędy indywidualnie oraz zespołowo. Niektóre z nich wykonywane były na skrzypcach oraz na gitarze. Wśród repertuaru znalazły się takie znane kolędy jak: ,,Przybieżeli do Betlejem”, ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Nie miały aniołki”, ,,Triumfy Króla Niebieskiego”, ,,A nadzieja znów zstąpi w nas” czy ,, Maryjo, czy Ty wiesz”.
 Również występy naszych gości były wykonane na bardzo wysokim poziomie. Seniorki z Domu Dziennego Pobytu ,,Wrzos” Pani Krystyna Gruchot zaśpiewała sopranem kolędę ,,Oj maluśki, maluśki” natomiast pani Mirosława Wysylkowska przeczytała zgromadzonym własnej twórczości wiersz. Wysłuchaliśmy również kilku pastorałek granych na flażoletach przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4.  Pan Bartek Grzanek wykonał na gitarze własnej interpretacji kolędę  ,,Jezus Malusieńki”, Pani Małgorzata Grzelczyk wraz z córkami zaśpiewała kolędę ,,Triumfy Króla Niebieskiego”, Pani Małgorzata Urbaniak wraz z córką Amelką wykonały kolędę ,,Gdy śliczna panna”, Pani Magda Lemiesz z synem Karolem zaśpiewała kolędę ,,Lulajże Jezuniu”. Natomiast Państwo  Jarmondowicz z synem Maksem zaśpiewali przez siebie skomponowaną kolędę ,,Betlejem, Betlejem”. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem oraz drobnymi upominkami.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego radosnego koncertu  i zachowania tradycji wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych.