I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Dzień bez opakowań foliowych [data utworzenia: 2018-02-21 ]
  Dzień bez opakowań foliowych

 Proces produkcji trwa tylko jedną sekundę, używamy ich przez 25 minut, a rozkładają się prawie 400 lat. Mowa oczywiście o torebkach foliowych, które wywiewane z pobliskich składowisk, spływające rzekami, popychane przez wiatr – przemierzają cały świat.

http://www.ekologia.pl


Wolontariusze naszej szkoły  w ramach obchodów  Dnia bez Opakowań Foliowych, który przypada  23 stycznia zorganizowali zajęcia plastyczne w klasie III a .  Uczniowie zostali zapoznani z  garścią informacji na temat   powstawania toreb foliowych oraz co potem z nimi się dzieje, jaki  negatywny wpływ mają na środowisko naturalne.  Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problem  z jakim „ walczy”  cały świat  :(

Krucjata antyfoliowa opanowała cały glob. Całkowity zakaz dystrybucji toreb foliowych obowiązuje m.in. w Australii, Indiach (północno-wschodnie regiony), na Alasce, Japonii, Korsyce, Mauritiusie, Nowej Zelandii, RPA, Francji (kilka regionów). Dania, Irlandia, Bułgaria nałożyły np. podatki na te opakowania. Z kolei detaliści z Francji, Niemiec, Portugalii, Węgier, Holandii rozpoczęli dobrowolne pobieranie opłat za foliówki. Chińskie władze zabroniły supermarketom i sklepom udostępniania klientom darmowych torebek foliowych. Najbardziej restrykcyjnie do sprawy podeszły władze stolicy Indii, Delhi, które ogłosiły całkowity zakaz używania toreb foliowych. Za jego złamanie grozi do pięciu lat więzienia i do 100 tys. rupii (ok. 6 tys. zł) kary. 

http://www.ekologia.pl

 W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o bezpłatne przekazie nam toreb i włączenie się do naszej szkolnej – lokalnej akcji .
 Z pozdrowieniami Renata Mrozińska – pedagog szkolny, opiekun koła wolontariatu
[ Strona Główna ]

G A L E R I A   Z D J Ę Ć | kliknij na zdjęciu aby powiekszyć
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA