Przekski [data utworzenia: 2018-02-21 ]
  Dzie Zdrowej Przekski
w sportowej szkole

W dniu 24 stycznia wolontariusze  w ramach szkoy promujcej zdrowie zorganizowali Dzie Zdrowej Przekski. Celem byo  zachcanie do sigania po zdrowe produkty.  Mona byo skosztowa midzy innym owocowych i warzywnych szaszykw, ciasta  marchewkowe czy batonw zboowych oraz chipsw warzywno – owocowych miedzy innymi z czarownego buraka,  jabka.
 Dlaczego warto siga po zdrowe przekski ?
Snacking, czyli jedzenie przeksek, to coraz popularniejszy sposb odywiania. Obecnie wiele osb rezygnuje ze spoywania zalecanych 4-5 posikw dziennie, zamiast tego wybierajc czstsze jedzenie przeksek. Przekski mog by zdrowym uzupenieniem diety. Warto jednak wybiera takie snacki, ktre s nie tylko pyszne, ale i pene wartoci odywczych.  Niestety czsto jadane przez dzieci i modzie przekski to produkty pene soli, cukru i niekorzystnych dla zdrowia tuszczw. Przekski s znaczn czci diety dzieci i modziey, gdy dostarczaj od 20 do 30% caodziennej energii. Dlatego tak wane jest, aby wybiera zdrowe przekski, ktre mog by wartociowym skadnikiem naszej diety  do czego zachcamy naszych uczniw.