Przekąski [data utworzenia: 2018-02-21 ]
  Dzień Zdrowej Przekąski
w sportowej szkole

W dniu 24 stycznia wolontariusze  w ramach szkoły promującej zdrowie zorganizowali Dzień Zdrowej Przekąski. Celem było  zachęcanie do sięgania po zdrowe produkty.  Można było skosztować między innym owocowych i warzywnych szaszłyków, ciasta  marchewkowe czy batonów zbożowych oraz chipsów warzywno – owocowych miedzy innymi z czarownego buraka,  jabłka.
 Dlaczego warto sięgać po zdrowe przekąski ?
Snacking, czyli jedzenie przekąsek, to coraz popularniejszy sposób odżywiania. Obecnie wiele osób rezygnuje ze spożywania zalecanych 4-5 posiłków dziennie, zamiast tego wybierając częstsze jedzenie przekąsek. Przekąski mogą być zdrowym uzupełnieniem diety. Warto jednak wybierać takie snacki, które są nie tylko pyszne, ale i pełne wartości odżywczych.  Niestety często jadane przez dzieci i młodzież przekąski to produkty pełne soli, cukru i niekorzystnych dla zdrowia tłuszczów. Przekąski są znaczną częścią diety dzieci i młodzieży, gdyż dostarczają od 20 do 30% całodziennej energii. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać zdrowe przekąski, które mogą być wartościowym składnikiem naszej diety  do czego zachęcamy naszych uczniów.