Apel z okazji uchwalenia Konwencji o prawach dziec [data utworzenia: 2018-01-10 ]

Uroczysty apel z okazji uchwalenia

Konwencji o prawach dziecka

W dniu 20 listopada 2017r. odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Klasa III B przedstawiła w krótkim zarysie historię tego wydarzenia. Uczniowie recytowali wiersze ściśle związane z tematyką uroczystości. Występ wzbogaciły rytmiczne piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej oraz piosenka pt. ,,Mam prawo być…” Wszystkim aktorom podziękowała pani dyrektor szkoły Elżbieta Głowacka, która wręczyła dzieciom książkę Grzegorza Kasdepke pt: ,,Kuba i Buba w szpitalu” ze specjalną dedykacją dla wszystkich uczniów klas I - III od Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka. Ta pozycja książkowa stała się  początkiem specjalnego zbioru książek dla najmłodszych mówiących o ich  prawach, który będzie znajdował się w bibliotece szkolnej.  Na zakończenie spotkania, pani pedagog szkoły, Renata Mrozińska na ręce wychowawców klas wręczyła listy, które kilka dni wcześniej napisali rodzice dla swoich dzieci.