Dzień Irlandzki w naszej szkole [data utworzenia: 2018-03-24 ]

Dzień Irlandzki

w naszej szkole

Dziś 19 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Dzień Irlandzki, ze względu na Święto patrona Irlandii św. Patryka, które przypadło w tym roku w sobotę. Na długiej przerwie po drugiej lekcji uczniowie pili zieloną herbatę i jedli ciasteczka. Uczniowie mieli za zadanie ubrać się w zielone ciuszki, a w klasach III,IV i V  Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej ogłosił konkurs na czapkę irlandzkiego krasnoludka leprechauna.  Czapki musiały być wykonane według wskazówek. Oto wyniki: I miejsce zajęła Magdalena Zaręba kl. Va, II miejsce ex aequo zajęli: Karina Poszepczyńska kl. Va i Patryk Daszkiewicz kl. IV a, wyróżnienie otrzymał Hubert Nowak z kl. Va. Gratulujemy!! Pomysłodawcą obchodów był nauczyciel j. angielskiego p. Andrzej Musiał, a wykonawcą uczennice klasy VIIa z wychowawcą p. Agnieszką Kowalczyk.