Szef Kuchni Domowej – utrwalam zdrowe nawyki [data utworzenia: 2018-03-25 ]

Szef Kuchni Domowej – utrwalam zdrowe nawyki !

W tym roku po raz pierwszy do naszego konkursu zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich szkół z terenu  gminy Aleksandrów Łódzki, przedstawicieli zaprzyjaźnionej placówki z Grotnik oraz uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Aleksandrowa Łódzkiego.
 Uczestnicy mieli za zadanie przygotować zdrowy deser. Przynieść go do degustacji. Opowiedzieć sposób przygotowania deseru z uwzględnieniem jego składników odżywczych. Zaprezentować danie główne z półproduktów przyniesionych we własnym zakresie. Do przygotowania dania uczestniczy mogli używać bezpiecznych noży oraz innych  naczyń kuchennych przyniesionych we własnym zakresie. Czas na  przygotowanie dania głównego 10 min.
 Kolejnym zadaniem  jakie mieli wykonać młodzi kucharze to  przygotowanie  zdrowej  przekąski z półproduktów przygotowanych przez organizatora. Czas na przygotowanie 15 min. Każdy zespół mógł wybrać pięć produktów (które wcześniej były zasłonięte) i przygotować potrawę.
 Oceny dokonywało niezależnie jury składające się z profesjonalistów:
  • p. Kamil Ścigaczewski – szef kuchni  m – Hotel
  • p. Joanna Grzesiak - nauczyciel konsultant – koordynator Zespołu Dydaktyki, koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie WODN w Łodzi
  • p. Barbara  Śmigiel – intendent  w Sportowej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Józefa Jaworskiego
 Wnikliwej i surowej ocenie podlegało między innymi: estetyka podania potrawy, aspekt zdrowotny, walory smakowe, przestrzeganie zasad higieny, współpraca w zespole czy porządek na stanowisku pracy.
 Każdy zespół wykazał się pomysłowością. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy i umiejętności młodych kucharzy, co zgodnie przyznało jury. Zwycięzcami  tegorocznej edycji Szef Domowej Kuchni – utrwalam zdrowe nawyki w kategorii szkoły podstawowej zostali uczniowie:

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie  w składzie:

• Katarzyna Woźniak
  • Dominika Bekalarska
  • Maria Rudnicka

w kategorii gimnazjum/szkoły ponadpodstawowe

Sportowa Szkoła  Podstawowa Nr 3 im. Józefa Jaworskiego w składzie:

• Patrycja Obraniak
  • Jakub Szuba
  • Ignacy Dudek
 Każdy zespól otrzymał prezenty ufundowane przez naszych sponsorów za co serdecznie dziękujemy:
 Delecta