Przedszkolaki w bibliotece szkolnej [data utworzenia: 2018-10-30 ]
                   Przedszkolaki
      w bibliotece szkolnej

Od najmłodszych lat powinniśmy rozbudzać zainteresowanie książką, dlatego też przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim odwiedziły w dniu 25.10.2018 r. naszą bibliotekę szkolną. Okazją do spotkania było święto bibliotek – Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Poszczególne grupy przychodziły wraz z opiekunami (cztery grupy). Dzieci były zafascynowane magicznym dla nich miejscem. Dla większości była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece. Przedszkolaki dowiedziały się, co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje, poznały również zasady zachowania się w bibliotece. Następnie z wielkim zainteresowaniem słuchały pani Grażyny Kwiatkowskiej, która przeczytała im książeczkę „Franklin idzie do szkoły” (starszym), a młodszym „Sekret ponurego zamku”. Po wysłuchaniu tekstu, dzieci kolorowały ilustracje do książeczek.
 Wycieczka bardzo się wszystkim spodobała. Dostarczyła wielu cennych informacji, zadowolenia i wrażeń.
 Grażyna Kwiatkowska