Niemiecki witecznie [data utworzenia: 2018-12-27 ]
   Niemiecki witecznie

W grudniu uczniowie klas 7,8 i 3 gimnazjum miay okazj pozna tradycje witeczne w Niemczech, napisa list do Mikoaja czy wykona kartk witeczn. Nauczycielka jzyka niemieckiego- Anna Pietrzak zaplanowaa tak przedwiteczny czas, eby uatrakcyjni zajcia dla swoich uczniw. Klasa zamienia si w wystaw prac uczniw, ktre s efektem prac grupowych i indywidualnych. Wszyscy zaangaowali si w piewanie kold, rozwizywanie krzywek, quizw, wykrelanek czy rysowanie przesania witecznego. Wszdzie panuje witeczna atmosfera, a uczniowie najchtniej piewaj „Schlittenfahrt”, „Stille Nacht”, „O Tennenbaum”. Szkoda, e na nastpne  zajcia o tej tematyce musimy czeka a rok. Na szczcie wiosn przyjdzie czas na tradycyjne szukanie jajek w ogrodzie i wierszyk „ Osterhas „.