List Minister Edukacji Narodowej [data utworzenia: 2019-01-17 ]

List Minister Edukacji Narodowej

Szanowni Pastwo,
Dyrektorzy szk i placwek owiatowych,

uczniowie z piciu wojewdztw wanie rozpoczli ferie zimowe. W kolejnych tygodniach z zasuonego wypoczynku bd mogy skorzysta dzieci z pozostaych regionw krajw. Wane, by wyjazdy na obozy i zimowiska przebiegay w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a modzi ludzie byli wiadomi potencjalnych zagroe. Jednym z nich jest niebezpieczestwo zaywania substancji psychoaktywnych. To wany problem zarwno przy okazji rozpoczynajcych si ferii zimowych, jak i caego roku szkolnego.

Specjalny list dotyczcy tego zagadnienia skierowali do rodzicw i opiekunw Gwny Inspektor Sanitarny Jarosaw Pinkas oraz Komendant Gwny Policji Jarosaw Szymczyk. Przedstawili w nim obecnie obowizujce rozwizania prawne, ktre uatwiaj walk z substancjami potocznie okrelanymi jako „dopalacze”, a przede wszystkim zaapelowali o odpowiednie wsparcie dla modych ludzi. Gwny Inspektor Sanitarny oraz Komendant Gwny Policji zaznaczyli, e kluczowe w walce z narkotykami jest podnoszenie wiadomoci i podkrelanie destrukcyjnego wpywu substancji psychoaktywnych na ycie i zdrowie dzieci.

Uprzejmie prosz, aby za Pastwa porednictwem list trafi do rodzicw i opiekunw uczniw. Jednoczenie zachcam do zapoznania si z informacji przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na stronie internetowej ministerstwa zamiecilimy rekomendacje dotyczce wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnoniki do najwaniejszych portali internetowych powiconych zimowemu wypoczynkowi. Rodzicom i opiekunom przypominam rwnie adres www.wypoczynek.men.gov.pl, gdzie znajduje si baza wypoczynku. Na bieco publikowane s w niej informacje o numerach wydanych zawiadcze, danych organizatora, liczbie uczestnikw oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Wybierajc dla swojego dziecka zimowisko czy obz narciarski, naley zadba przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodnoci organizatora i bezpieczestwo uczestnikw.

Wsplnie zatroszczmy si o bezpieczestwo dzieci i modziey!

Przekazuj wyrazu szacunku, yczc udanego i bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej