Spotkanie z podrnikiem - Antarktyda [data utworzenia: 2019-01-16 ]

We wtorek 15 stycznia 2019 r.  przenielimy si na Biegun Poudniowy  - na Antarktyd .... nie ruszajc si z miejsca. A to wszystko za spraw pana Radosawa Jarosa – absolwenta naszej szkoy. Spotkanie z nim dla klasy V c, VI b i innych zainteresowanych osb zorganizowali: pani Grayna Kwiatkowska i pan Tomasz Kozanecki. Obecna bya rwnie nauczycielka przyrody i biologii pani Justyna Paka.
    Pan R. Jaros jest podrnikiem, ekologiem, przyrodnikiem. Od X 2017 do V 2018 r. przebywa na wyprawie antarktycznej w Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Zosta tam skierowany wraz z innymi uczestnikami wyprawy przez Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Prowadzi prace badawcze i monitoring dziaa realizowanych przez stacj. Dokumentowa to wszystko midzy innymi aparatem fotograficznym i kamer, dlatego te zebrani mogli obejrze pokaz fotograficzny i ciekawe filmiki. Towarzyszya temu oczywicie bogata relacja sowna zawierajca wiele istotnych dla tego rejonu wiata informacji i ciekawostek. Podczas tego spotkania dowiedzielimy si, jak wyglda ycie codzienne polarnikw w Stacji Badawczej. Poznalimy zwierzta, ktre zamieszkuj Antarktyd, a w szczeglnoci wiele gatunkw pingwinw i sposoby ich rozpoznawania i zobaczylimy pikne, polarne krajobrazy.
Wszyscy z wielkim zainteresowaniem suchali opowieci i z pewnoci niejeden z nas zazdroci panu Radkowi wspaniaych przygd i moliwoci tak bliskiego zetknicia si
z zupenie inn ni nasza przyrod…

Grayna Kwiatkowska

[x] Zamknij